White Magick odbuduje markę Tonsil

1 Kajetan Adamczak, Tonsil, White Magick

tonsilWhite Magick świadczyć będzie usługi z zakresu PR oraz marketingu dla firmy Tonsil. Umowa o współpracy przewiduje podjęcie działań zmierzających do odbudowy pozycji producenta na rynku.

White Magick zajmie się kreowaniem wizerunku firmy Tonsil w mediach, promocją produktów, a także udzieli wsparcia w procesach związanych ze sferą handlową, w szczególności tworzeniem kanału dystrybucji.

– Nie ukrywam, że umowa z Tonsilem ma dla nas szczególny charakter. Nie tylko ze względu na szeroki zakres współpracy, ale przede wszystkim sentyment do marki. Przecież Tonsil był niegdyś wizytówką Polski w świecie. Włożymy dużo serca i wysiłku, aby Tonsil znów wrócił do gry. Choć zdajemy sobie sprawę, że to trudne zadanie ze względu na ostrą konkurencję. – mówi Kajetan Adamczak, prezes White Magick.

Historia firmy Tonsil sięga końca II wojny światowej, kiedy poniemiecka fabryka sprzętu radiotechnicznego została oddana pod zarząd Polskiego Radia. W 1978 głośniki Tonsil trafiły na rynek amerykański, a dynamika sprzedaży na rynkach Zachodniej Europy wynosiła 2500 procent. W latach 80. kolumny Altus królowały w polskich domach. W drugiej połowie lat 90-tych firma znalazła się na zakręcie. Rodzimy rynek zalała fala taniego sprzętu z Azji, jednocześnie zapotrzebowanie na polski sprzęt na rynkach zachodnich wyraźnie zmalało. To sprawiło, że firma znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, doszło do zmian własnościowych. W drugiej dekadzie XXI wieku Tonsil wraca w nowej odsłonie. Warto podkreślić, że wszystkie zestawy głośnikowe Tonsil produkowane są nadal we Wrześni co zapewnia właściwą kontrolę jakości.

Agencja White Magick posiada 7-letnie doświadczenie w obsłudze klientów z branży nowych technologii. Z usług White Magick korzystali w przeszłości lub korzystają obecnie m.in.: Agito.pl, EVER, Hama, iiyama, IteCom Komputronik, Log Systems, PowerSales International.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu