Przejdź do treści

Finał konkursu Marathon24 już za nami. Drużyna z Polski najlepsza

1 Adam Góral, Asseco Programming Marathon24, CodiLime, Precision Screwdriver, Queueing, SajchoPaczoSajgon, Tomasz Kułakowski, Wojciech Szczurek

asseco programming marathonW niedzielę, 1 grudnia 2013, zakończył się finał największego polskiego zespołowego konkursu programistycznego Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime. Najlepsza okazała się drużyna „Precision Screwdrivers” z Polski. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio drużyny „SajchoPaczoSajgon” oraz „Queueing”.

Finał konkursu Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime zakończył się 1 grudnia 2013 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Wzięło w nim udział 30 drużyn z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Iranu, Austrii, Serbii, a nawet Japonii. Zawodnicy w ciągu 24 godzin zmierzyli się z trzema skomplikowanymi zadaniami, w których rywalizowali ze sobą w czasie rzeczywistym. Najlepsi okazali się informatycy z Polski: Eryk Kopczyński, Marcin Mucha oraz Paweł Parys, zdobywając nagrodę główną: 5000 zł dla każdego z uczestników i pokonując tym samym rywali z doświadczeniem na światowym poziomie.

Rywalizacja była bardzo zacięta, do ostatnich minut konkursu żaden zespół nie był pewien zwycięstwa. Zawodnicy z Polski pokazali bardzo wysoki poziom umiejętności algorytmicznych, wyprzedzając w rankingu programistów z Japonii, Iranu, Austrii, Ukrainy, Białorusi, Rosji i Serbii. Pełny ranking można obejrzeć na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.

Dr Adam Góral, prezes Asseco Poland, powiedział: „Szerokie zainteresowanie, mierzone liczbą drużyn i tym, że pochodziły z całego świata, które wystartowały w eliminacjach do „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime” najlepiej świadczy o tym, że tego typu zawody są potrzebne. Młodzi ludzie chętnie stają w szranki, żeby zmierzyć się z rówieśnikami o to, kto jest lepszy. Muszą poświęcić dużo czasu na przygotowania.  Konkurs zachęca ich do pogłębiania wiedzy i umiejętności z zakresu nauk informatycznych. Duch rywalizacji konkursu, jego nowatorska formuła i prestiż to dobra okazja, by sprawdzić się w wymagających warunkach i zaprezentować swoje umiejętności”

Dr Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni, stwierdził: „Marathon24 to kolejna świetna inicjatywa, która dzięki nowoczesnym, funkcjonalnym i pięknym wnętrzom Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego oraz jego wysoce profesjonalnej załodze znalazła godną oprawę. Mam nadzieję, że następne edycje tego konkursu odbywać się będą również tutaj, dając świadectwo, jak nowoczesnym, innowacyjnym i otwartym miastem jest Gdynia.”

Tomasz Kułakowski, prezes CodiLime, dodał: „Pierwsza edycja konkursu Marathon24 okazała się sukcesem nie tylko ze względu na szerokie zainteresowanie udziałem uczestników z Polski, Europy i całego świata, ale również przez bardzo wysoki poziom rywalizacji prezentowany przez finalistów. Jestem pewien, że Maraton24 na stałe wpisze się do kalendarza międzynarodowych zespołowych konkursów programistycznych i będzie przyciągał najlepszych programistów na świecie. Bardzo dziękuję Asseco Poland i Prezesowi Adamowi Góralowi oraz miastu Gdyni i Prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia, a także PKO Bankowi Polskiemu i Prezesowi Zbigniewowi Jagielle i Prezes Urszuli Kontowskiej za nieocenione wsparcie.”