Przejdź do treści

Elektroniczna ochrona przed złodziejami

1 Lark, Security Camera

larkLiczba włamań do domów i mieszkań w celu rabunkowym cyklicznie wzrasta. Zamki w drzwiach czy antywłamaniowe okna nie zatrzymują już złodziei, którzy dysponują nowoczesnym  sprzętem. Rozwiązaniem jest zainstalowanie elektronicznej ochrony – kamery z czujką, która m.in. wysyła mmsa kiedy nieproszony gość pojawi się w naszym domu.

Wiele z nas myśli, że włamanie do domu go nie spotka, niestety takie sytuacje mają miejsce coraz częściej, a złodzieje używają najnowszych technologii do pokonania tradycyjnych zabezpieczeń. W dzisiejszych czasach, wraz z rozwojem elektroniki możemy mieć swój dom na podglądzie praktycznie cały czas. Dzięki nowoczesnym kamerom mamy możliwość włączenia urządzenia w dowolnym czasie, zrobienia zdjęcia nieproszonym gościom, a także podsłuchania co dzieje się w naszym domu. Taki rozwój technologii pozwala na szybką reakcję i zapobieganie kradzieży.

Rynek elektronicznych urządzeń do ochrony naszych domów stale się rozwija, a na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń z rozbudowaną listą funkcjonalności i w rozsądnej cenie dostępnych w popularnych sklepach z elektroniką użytkową.

Przykładem jest marka Lark, która wprowadza do swojego portfolio nową kategorię produktów – Lark Security, w której znajdą się m.in. kamery z bezprzewodowym alarmem za 299 zł, dostępne w sieci sklepów Euro RTV AGD. Security Camera marki Lark działa w sieci GSM za pomocą połączenia bezprzewodowego. Kamery tego typu przydają się głównie wtedy kiedy nie ma nas w domu dlatego produkt został wyposażony w automatyczne nagrywanie głosu i obrazu. Ciekawą opcją jest również funkcja zdalnego podsłuchu – dzwoniąc na nr karty SIM uaktywnia się nasłuch otoczenia w odległości 5 metrów od urządzenia. Możemy zlecić wykonanie zdjęcia w dowolnym czasie i miejscu, w celu sprawdzenia obrazu z monitorowanego obszaru oraz wysłanie go na telefon komórkowy za pomocą MMS lub na adres e-mail. Mamy również możliwość kontroli przez wyznaczoną grupę osób, urządzenie może alarmować o wykrytym ruchu poprzez SMS, MMS, e-mail. Kamera wykrywa ruch dzięki wbudowanemu czujnikowi podczerwieni. A obsługa kart microSD zapewnia zapis obrazu alarmowego do pamięci kamery i potem dowolne jego odtworzenie. Zdalnie możemy też uzbroić lub rozbroić czujki dwoma metodami – ręcznie i przez SMS, oraz zaprogramować czas włączenia i wyłączenia alarmu. Dołączony do urządzenia akumulator litowy-ionowy pozwala na działanie urządzenia w przypadku awarii zasilania. W zestawie znajduje się również karta sim Lark, dzięki której otrzymujemy wsparcie techniczne od producenta.

Według psychologów włamanie do naszego mieszkania i kradzież mienia to jedna z wielu najbardziej stresujących sytuacji w życiu. W celu ochrony przed złodziejami zazwyczaj skupiamy się na zamkach i wzmocnieniu okien podczas gdy zwykły monitoring kamery może całkowicie zniechęcić nawet bardzo dobrego złodzieja do włamania. Producenci oferują nam zaawansowane rozwiązania techniczne działające jak wirtualny ochroniarz, który kontaktuje się z nami za pomocą sms/mms i powiadamia o obecności nieproszonych gości.