Przejdź do treści

Cereal Planet ma zielone światło na debiut na NewConnect

1 Anatoliy Vlasenko, Cereal Planet, NewConnect

cereal planetZarząd GPW wydał zgodę na wprowadzenie na NewConnect 260 tys. akcji zarejestrowanej na Cyprze grupie spożywczej Cereal Planet, która działa na Ukrainie. Będzie to już druga, po Agrolidze, spółka z Ukrainy, która zadebiutuje na alternatywnym rynku.

Władze Cereal Planet planują debiut Spółki 9 grudnia. Cereal Planet zajmująca się m.in. produkcją i handlem kasz oraz płatków owsianych przeprowadziła niewielką ofertę prywatną (0,5 mln zł) skierowaną głównie do polskich inwestorów indywidualnych. – Nie zdecydowaliśmy się na dużą emisję, chcemy, aby przez obecność na giełdzie inwestorzy lepiej nas poznali, docenili nasz potencjał oraz wyniki finansowe. W zależności od wyceny spółki możemy się w dalszej perspektywie zdecydować na pozyskanie od inwestorów większych środków. Nie wykluczone, że dojdzie do tego już w przyszłym roku – podkreśla Anatoliy Vlasenko, Prezes Rady Dyrektorów Cereal Planet

Będzie to pierwsza spółka ukraińska na tym rynku reprezentująca branżę przetwórstwa spożywczego. Do tej pory wśród spółek z Ukrainy debiutujących zarówno na rynku alternatywnym jak i regulowanym dominowały firmy rolnicze, skupiające się na produkcji surowca. Model biznesowy Cereal planet opiera się dostarczaniu gotowej, przetworzonej produkcji, co umożliwia osiąganie wyższych marż.

Grupa zamierza m.in. rozbudować i zmodernizować zakład produkcyjny Biełokołodiezanskie (k. Charkowa) mieszanek i kasz zbożowych, gryczanych, jaglanych, jęczmiennych, płatków owsianych.

Do debiutu Spółkę przygotowywała warszawska firma doradcza Progress Holding oraz Top Consulting, który pełni funkcję Autoryzowanego Doradcy. Progress Holding w 2011 r. wprowadził pierwszą ukraińską spółkę na NewConnect – Agroligę, reprezentującą branżą rolniczą.