Jak bezpiecznie kupować prezenty w sieci w gorączce przedświątecznych zakupów?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas czeka z utęsknieniem na ten magiczny czas, ubieranie choinki, pierwszą gwiazdkę i… prezenty! Poszukiwanie podarunków zajmuje sporo czasu, a zatłoczone centra handlowe nie zachęcają do przyłączenia się do tłumów kupujących. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sieci, gdzie można nabyć prezenty w atrakcyjnych cenach, bez wychodzenia z domu.

Co roku pragniemy, aby Święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe. Chcemy stanąć na wysokości zadania, przygotowując się do nich z wyprzedzeniem. Ważną rolę odgrywa wybór prezentów – w końcu każdego z nas cieszy widok uradowanych członków rodziny rozpakowujących swój wymarzony prezent. Coraz częściej sprawdzamy ceny różnych produktów w Internecie, by skorzystać z atrakcyjnych ofert. Dzięki zakupom on-line możemy zaoszczędzić i czas, i pieniądze. Warto jednak pamiętać o sprawdzeniu wiarygodności e-sklepów oraz ich stabilności finansowej.

Zakupy w sieci to duże udogodnienie podczas gorącego okresu przedświątecznego. Zwykle jesteśmy zajęci przygotowaniami i brakuje nam czasu na chodzenie po sklepach w poszukiwaniu wyjątkowych prezentów. Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z zakupów on-line. W ślad za tym powiększa się rynek e-sklepów, których liczba szacowana jest na kilkanaście tysięcy – mówi Edyta Szymczak, prezes zarządu Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. Bądźmy jednak czujni – weryfikujmy regulaminy zakupów i dane przedsiębiorstw oferujących sprzedaż internetową. Warto również sprawdzać wiarygodność finansową e-sklepów m.in. w biurach informacji gospodarczej – dodaje Edyta Szymczak.

Sprawdzenie potencjalnych sprzedawców w BIG zajmuje chwilę, a może nas ochronić przed zapłatą za towar, który w ogóle do nas nie dotrze. Każdy konsument może skorzystać z takiego sprawdzenia, chociażby za pośrednictwem serwisu infoKonsument.pl należącego do Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. Co ważne, do 1 grudnia br. w ramach promocji Dni Otwartych Rejestru możemy bezpłatnie sprawdzić wiarygodność płatniczą sklepów internetowych, jak i innych przedsiębiorstw. Warto skorzystać z tej okazji przed świętami.