Firma FireEye wprowadza na rynek nowe, oparte na chmurze rozwiązanie do wykrywania zagrożeń w wiadomościach e-mail

1 FireEye Email Threat Prevention, Hawaii Gas, Manish Gupta, Penni Lee

FireEyeFirma FireEye Inc., lider w dziedzinie ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała o wprowadzeniu rozwiązania FireEye® Email Threat Prevention, czyli nowej platformy do ochrony poczty elektronicznej w chmurze. FireEye oferuje elastyczne opcje wdrożeniowe, które nie wymagają instalacji żadnego sprzętu ani oprogramowania. Nowa platforma ma chronić infrastrukturę biznesową przed atakami przeprowadzanymi za pośrednictwem wiadomości e-mail. Rozwiązanie FireEye Email Threat Prevention zostanie udostępnione na początku grudnia 2013 r.

„Niedawny sukces ataków typu spear phishing dowodzi, że przedsiębiorstwa muszą udoskonalić ochronę swoich marek, własności intelektualnej i danych” — powiedział Manish Gupta, wiceprezes do spraw produktów w firmie FireEye. „Wprowadzając na rynek opartą na chmurze platformę FireEye Email Threat Prevention, FireEye oferuje dużym korporacjom oraz małym i średnim firmom elastyczny sposób wdrażania i używania najlepszych w branży zabezpieczeń poczty elektronicznej. Dzięki szerokiej gamie opcji klienci mogą teraz umieścić rozwiązania do ochrony poczty elektronicznej w dowolnym środowisku — lokalnym lub w chmurze”.

Jak wynika z raportu „2013 Verizon Data Breach Investigations Report”, ponad 95% wszystkich ataków wiąże się z phishingiem stosowanym w ramach działań szpiegowskich państw. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną w styczniu 2013 r. przez firmę Gartner, najczęściej używaną usługą zabezpieczeń opartą na chmurze jest ochrona poczty elektronicznej — stwierdziło tak 74% respondentów (Gartner. “Demand for Cloud-Based Offerings Impacts Security Service Spending.” April 2013).

„FireEye Email Threat Prevention to kluczowy komponent naszej strategii w dziedzinie bezpieczeństwa” — powiedziała Penni Lee, dyrektor ds. usług informatycznych w firmie Hawaii Gas, największym przedsiębiorstwie dostarczającym gaz ziemny na Hawajach. „Jako firma oferująca infrastrukturę krytyczną musimy stosować najskuteczniejsze zabezpieczenia na rynku do blokowania ataków przeprowadzanych z użyciem poczty elektronicznej — platforma FireEye spełnia właśnie ten warunek”.

FireEye Email Threat Prevention stanowi część zintegrowanego zestawu rozwiązań firmy FireEye, które chronią przedsiębiorstwa przed atakami przeprowadzanymi za pośrednictwem stron WWW i wiadomości e-mail. Klienci mają teraz do dyspozycji rozwiązanie zabezpieczające w chmurze, które zapewnia najlepszą w branży ochronę przed złożonymi narzędziami stosowanymi przez cyberprzestępców do przeprowadzania zaawansowanych ataków o długotrwałym działaniu (APT). Ta nowa, oparta na chmurze usługa bazuje na analizach wykonywanych z użyciem maszyn wirtualnych i nie korzysta z sygnatur. W ten sposób identyfikuje i blokuje lub przenosi do kwarantanny wiadomości e-mail, które:

  • zawierają załączniki wykorzystujące znane i nieznane luki w zabezpieczeniach;
  • zawierają adresy URL, które prowadzą do szkodliwej treści;
  • stanowią część zaawansowanych, wieloetapowych ataków APT.

FireEye Email Threat Prevention bazuje na mechanizmie FireEye Multi-Vector Virtual Execution™ (MVX) i uczestniczy w korelacji zagrożeń z różnych źródeł w całym środowisku rozwiązań FireEye używanych w przedsiębiorstwie. Dzięki temu klienci mogą używać platformy zabezpieczeń internetowych FireEye lokalnie jak i w połączeniu z opartym na chmurze systemem FireEye Email Threat Prevention do ochrony przed różnymi rodzajami zagrożeń. Co więcej, klienci stosujący rozwiązanie FireEye Email Threat Prevention uzyskują dostęp do usługi Dynamic Threat Intelligence™ (DTI), czerpiąc korzyści z przynależności do środowiska wymiany informacji obejmującego wszystkich klientów FireEye.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu