Firma FireEye wprowadza na rynek nowe, oparte na chmurze rozwiązanie do wykrywania zagrożeń w wiadomościach e-mail

Firma FireEye Inc., lider w dziedzinie ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała o wprowadzeniu rozwiązania FireEye® Email Threat Prevention, czyli nowej platformy do ochrony poczty elektronicznej w chmurze. FireEye oferuje elastyczne opcje wdrożeniowe, które nie wymagają instalacji żadnego sprzętu ani oprogramowania. Nowa platforma ma chronić infrastrukturę biznesową przed atakami przeprowadzanymi za pośrednictwem wiadomości e-mail. Rozwiązanie FireEye Email Threat Prevention zostanie udostępnione na początku grudnia 2013 r.

„Niedawny sukces ataków typu spear phishing dowodzi, że przedsiębiorstwa muszą udoskonalić ochronę swoich marek, własności intelektualnej i danych” — powiedział Manish Gupta, wiceprezes do spraw produktów w firmie FireEye. „Wprowadzając na rynek opartą na chmurze platformę FireEye Email Threat Prevention, FireEye oferuje dużym korporacjom oraz małym i średnim firmom elastyczny sposób wdrażania i używania najlepszych w branży zabezpieczeń poczty elektronicznej. Dzięki szerokiej gamie opcji klienci mogą teraz umieścić rozwiązania do ochrony poczty elektronicznej w dowolnym środowisku — lokalnym lub w chmurze”.

Jak wynika z raportu „2013 Verizon Data Breach Investigations Report”, ponad 95% wszystkich ataków wiąże się z phishingiem stosowanym w ramach działań szpiegowskich państw. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną w styczniu 2013 r. przez firmę Gartner, najczęściej używaną usługą zabezpieczeń opartą na chmurze jest ochrona poczty elektronicznej — stwierdziło tak 74% respondentów (Gartner. “Demand for Cloud-Based Offerings Impacts Security Service Spending.” April 2013).

„FireEye Email Threat Prevention to kluczowy komponent naszej strategii w dziedzinie bezpieczeństwa” — powiedziała Penni Lee, dyrektor ds. usług informatycznych w firmie Hawaii Gas, największym przedsiębiorstwie dostarczającym gaz ziemny na Hawajach. „Jako firma oferująca infrastrukturę krytyczną musimy stosować najskuteczniejsze zabezpieczenia na rynku do blokowania ataków przeprowadzanych z użyciem poczty elektronicznej — platforma FireEye spełnia właśnie ten warunek”.

FireEye Email Threat Prevention stanowi część zintegrowanego zestawu rozwiązań firmy FireEye, które chronią przedsiębiorstwa przed atakami przeprowadzanymi za pośrednictwem stron WWW i wiadomości e-mail. Klienci mają teraz do dyspozycji rozwiązanie zabezpieczające w chmurze, które zapewnia najlepszą w branży ochronę przed złożonymi narzędziami stosowanymi przez cyberprzestępców do przeprowadzania zaawansowanych ataków o długotrwałym działaniu (APT). Ta nowa, oparta na chmurze usługa bazuje na analizach wykonywanych z użyciem maszyn wirtualnych i nie korzysta z sygnatur. W ten sposób identyfikuje i blokuje lub przenosi do kwarantanny wiadomości e-mail, które:

  • zawierają załączniki wykorzystujące znane i nieznane luki w zabezpieczeniach;
  • zawierają adresy URL, które prowadzą do szkodliwej treści;
  • stanowią część zaawansowanych, wieloetapowych ataków APT.

FireEye Email Threat Prevention bazuje na mechanizmie FireEye Multi-Vector Virtual Execution (MVX) i uczestniczy w korelacji zagrożeń z różnych źródeł w całym środowisku rozwiązań FireEye używanych w przedsiębiorstwie. Dzięki temu klienci mogą używać platformy zabezpieczeń internetowych FireEye lokalnie jak i w połączeniu z opartym na chmurze systemem FireEye Email Threat Prevention do ochrony przed różnymi rodzajami zagrożeń. Co więcej, klienci stosujący rozwiązanie FireEye Email Threat Prevention uzyskują dostęp do usługi Dynamic Threat Intelligence (DTI), czerpiąc korzyści z przynależności do środowiska wymiany informacji obejmującego wszystkich klientów FireEye.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu