Firma Acer uzyskała honorową nagrodę CES Innovations 2014 Design and Engineering za Aspire S7 i Aspire R7

1 Acer R7, Acer S7, Aspire S7, International CES Innovations 2014 Design and Engineering, Michael Birkin

acerFirma Acer ogłosiła dziś, że została uhonorowana nagrodą w konkursie International CES Innovations 2014 Design and Engineering za ultrabook Acer S7 i notebook Acer R7. Produkty, które zostają zgłoszone do udziału w tym prestiżowym konkursie, są oceniane przez zespół wybitnych, niezależnych projektantów, inżynierów i specjalistów ds. marketingu. Ich zadaniem jest ocena wzornictwa i technologii zastosowanych w najnowszych elektronicznych produktach konsumenckich w 29 kategoriach.

Dotykowy ultrabook drugiej generacji z serii Acer Aspire S7, model S7-392 z systemem Windows 8, jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie. Cienki jak tablet Aspire S7 waży jedynie 1,3 kg, a jego opływowy kształt z minimalną liczbą zdobień nadaje mu elegancki wygląd.  Proste linie, biała powłoka Gorilla® Glass 2, podświetlana klawiaturai anodyzowane aluminium są doskonałym uzupełnieniem zastosowanej w nim najnowocześniejszej technologii.

W najnowszej linii S7 znajdują się procesory Intel Core 4. generacji, zwiększające wydajność i wydłużające czas prac na baterii. Jest też klawiatura pozwalająca na większy skok klawiszy, cichy wiatrak oraz technologia Intel Wireless Display (WiDi), która bezprzewodowo łączy komputer z telewizorem. W niektórych regionach S7 jest dostępny z monitorem w rozdzielczości Wide Quad High-Definition (WQHD). WQHD wyświetla niezwykle szczegółowy obraz w żywych kolorach dzięki czterokrotnie większej liczbie pikseli niż w monitorach HD.

Acer R7 został stworzony z myślą o nowym stylu używania komputerów, łączącym dotyk i pisanie na klawiaturze. Dzięki przesuniętej klawiaturze i rewolucyjnemu zawiasowi Ezel, który pozwala nam na przysunięcie ekranu do przodu i ustawienie go w różnych pozycjach, R7 czyni połączenie ekranu dotykowego i klawiatury bardziej intuicyjnym i naturalnym. Ergonomiczny kształt umożliwia użytkownikom znalezienie ulubionego sposobu korzystania z urządzenia. Można używać go jak tradycyjnego notebooka, monitora lub sztalugi, po przełączeniu w tryb „Ezel”, w którym ekran unosi się nad klawiaturą.

Do wspaniałych funkcji i monitora o rozdzielczości HD Acer dołożył najlepszy system dźwięku, który składa się z Dolby Digital Plus i czterech 2-watowych głośników. Zastosowanie przekształcalnego designu sprawia, że kanały audio automatycznie odwracają się przy zmianie trybów, aby dźwięk był zawsze idealny. Dla konsumenta, który chce mieć wszystko, połączono wydajność najlepszych laptopów, wszechstronność tabletów oraz czystość obrazu i dźwięku telewizorów HD. 

Acer tworzy produkty, które pozwalają konsumentom na sięgnięcie poza wytyczone granice, osiągnięcie niemożliwego dzięki technologii” – powiedział Michael Birkin, CMO firmy Acer. „Cieszymy się, że dwa z naszych najlepszych urządzeń zostały uhonorowane przez tak prestiżowe jury za niezwykły design, innowację i użyteczność.” – dodał.

Prestiżowe nagrody Innovations Design and Engineering są sponsorowane przez Consumer Electronics Association (CEA)®, twórcę International CES, globalnej organizacji skupiającej wszystkich zajmujących się technologią konsumencką. Od 1976 roku CEA nagradza osiągnięcia w dziedzinie designu i inżynierii produktów.

W konkursie Innovations produkty są oceniane według następujących kryteriów:

  • Jakość wykonania, zastosowane technologie i materiały
  • Estetyka i jakość designu
  • Zamierzone funkcje i wartość użytkowa urządzenia
  • Cechy decydujące o tym, że produkt zasługuje na nagrodę, ze szczególnym naciskiem na unikatowość i nowoczesność funkcji, które mogą zainteresować konsumentów
  • Design i innowacyjność produktu na tle urządzeń dostępnych już na rynku.

Produkty, które uzyskały honorową nagrodę, odznaczają się innowacyjnym designem i zastosowaną technologią. Nagradzane są produkty, które po raz pierwszy łączą w sobie różne technologie, a także te, których design znacznie wyróżnia się na tle pozostałych.

Lista laureatów honorowych nagród Innovations 2014 Design and Engineering znajduje się na stronie CESweb.org/Innovations. Listę podzielono na kategorie, a w każdej z nich znajdziemy nazwę produktu, informacje o producencie, projektanta, opis, zdjęcie i URL.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu