Przejdź do treści

Deloitte globalnym liderem wśród firm świadczących usługi doradcze w segmencie transakcji i kart płatniczych

1 Andrzej Lachowski, Brian Shniderman, Deloitte, Kennedy

deloitteFirma doradcza Deloitte jest globalnym liderem wśród podmiotów świadczących usługi doradcze w segmencie transakcji i kart płatniczych sektora bankowego. Wyróżnienie to znalazło się w najnowszym raporcie firmy Kennedy „Kennedy: Consulting to the Banking Sector: Cards & Payments 2013”.

Firma doradcza Deloitte zajęła również pierwsze miejsce pod względem przychodów firm członkowskich oraz ich udziału rynkowego. Według raportu „z perspektywy klientów pracujących nad stworzeniem strategii transgranicznych Deloitte jest jedną z bardzo niewielu firm, które faktycznie posiadają globalny potencjał”. Niezwykle ważnym elementem strategii przyjętej przez Deloitte w tym zakresie jest zaangażowanie wszechstronnego zespołu, w którego skład wchodzą eksperci ds. atestacji, podatków, ryzyka i doradztwa.

„Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że firma Kennedy potwierdziła naszą wiodącą pozycję wśród podmiotów oferujących usługi doradcze w segmencie kart i transakcji płatniczych sektora bankowego w skali globalnej. Zarówno podmioty korzystające z naszych usług, jak i ich klienci rozszerzają swoją działalność na rynki globalne, zwiększając jednocześnie swoją mobilność. Dlatego cieszę się, że nasza silna pozycja w tym dynamicznie rozwijającym się sektorze została doceniona” – podkreśla Brian Shniderman, Payments Leader, Deloitte Consulting LLP.

Raport firmy Kennedy wziął pod lupę stale zmieniający się rynek usług doradczych dla klientów z branży bankowej, która stanowi największy i najbardziej dynamiczny podsektor usług finansowych. Badanie koncentruje się na segmencie sektora bankowego, który „zaledwie dziesięć lat temu był jeszcze mało znaczący, ale dzisiaj dynamicznie rozwija linię produktów cieszących się ogromną popularnością i przyciągających uwagę zarówno banków, konsumentów, konkurencji jak i organów regulacyjnych, a mianowicie na kartach i transakcjach płatniczych”. Raport przedstawia możliwości i wyzwania stojące przed klientami oraz podmiotami oferującymi usługi doradcze na globalnym rynku usług finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem kluczowych trendów, modeli rozwoju oraz środowiska konkurencyjnego, prezentując jednocześnie profile wybranych firm o największym znaczeniu.

„Konkurencja na rynku doradztwa w zakresie kart i transakcji płatniczych jest ogromna. Atutem Deloitte są globalne doświadczenia wsparte przez know-how z rynków lokalnych, które stanowią o naszej przewadze konkurencyjnej i bardzo silnej pozycji w tym segmencie. Nasi klienci mogą korzystać z najlepszych ekspertów niezależnie od miejsca ich pochodzenia oraz najlepszych rozwiązań, do których mamy dostęp poprzez gęstą sieć biur rozsianych po całych świecie” – mówi Andrzej Lachowski, Partner odpowiedzialny za doradztwo dla Sektora Instytucji Finansowych, Deloitte Business Consulting.