Przejdź do treści

Ruszyły zapisy na akcje Energa S.A. w Biurze Maklerskim Alior Banku

1 Biuro Maklerskie Alior Bank, ENERGA, GPW

alior bankBiuro Maklerskie Alior Banku przyjmuje zapisy na akcje Energa S.A. do 2 grudnia br. Debiut na warszawskiej GPW jednej z największych grup energetycznych w Polsce jest zaplanowany na 11 grudnia 2013 roku.

Oferta publiczna Energa S.A. obejmuje do 141 mln  akcji zwykłych na okaziciela serii AA, należących do Skarbu Państwa. Oferta skierowana jest do inwestorów indywidualnych, dużych inwestorów indywidualnych oraz inwestorów instytucjonalnych. Cena maksymalna za walory spółki została ustalona na poziomie 20 zł. Oznacza to, że wartość oferty publicznej spółki może wynieść nawet 2,8 mld zł, stając się tym samym największą tegoroczną ofertą na rynku pierwotnym w Polsce.

Biuro Maklerskie Alior Banku przyjmuje zapisy na akcje spółki Energa do 2 grudnia br. Inwestorzy indywidualni mogą złożyć jeden zapis na akcje sprzedawane po cenie maksymalnej – 20 zł. Liczba akcji, którą może obejmować zapis inwestora indywidualnego, w przypadku transzy dużych inwestorów indywidualnych nie może być większa niż 6 000 sztuk, zaś w przypadku transzy inwestorów indywidualnych nie może przekroczyć 1 500 akcji. Zapisy opiewające na większą liczbę akcji będą traktowane jako zapis na maksymalną liczbę akcji. Ponadto, zapis na akcje w kategorii dużych inwestorów indywidualnych, nie wyklucza możliwości złożenia zapisu w kategorii inwestorów indywidualnych i odwrotnie.

Inwestorom zainteresowanym walorami spółki Energa, którzy nie są klientami Alior Banku, Biuro Maklerskie umożliwia założenie rachunku brokerskiego oraz złożenie zapisu na akcje całkowicie online bez konieczności wizyty w oddziale i zbędnych formalności. Wystarczy jedynie wypełnić wniosek internetowy, zaakceptować umowę oraz zapis realizując przelew z innego banku.

Dotychczasowi klienci Biura Maklerskiego Alior Banku mogą dokonać zapisu na akcje spółki: w Punktach Przyjmowania Zleceń w oddziałach Banku, za pośrednictwem Systemu Bankowości Internetowej lub telefonicznie pod numerem: 19 503.

Harmonogram oferty:

  • 18.11.2013 – publikacja Prospektu Emisyjnego Energa S.A.
  • 19.11.2013 – rozpoczęcie przyjmowania zapisów w kategoriach inwestor indywidualny oraz duży inwestor indywidualny
  • 2.12.2013 – zakończenie przyjmowania zapisów
  • 11.12.2012 – pierwszy dzień notowania Akcji Energa S.A. na GPW