Poczta prosta obsługiwana przez SmartMedia

1 kod QR, Marcin Zatorski, Neoznaczek, Poczta Polska, SmartMedia

SmartMedia współpracuje ze spółką Poczta Polska Usługi Cyfrowe, w zakresie dostarczenia rozwiązania do skanowania pierwszych znaczków cyfrowych. Od teraz możliwy jest wydruk neoznaczków, w postaci zabezpieczonych kodów dwuwymiarowych, popularnie zwanych kodami QR. Poczta Polska Usługi Cyfrowe odpowiedzialna jest za wdrożenie usług elektronicznych dostępnych już w portfolio Poczty Polskiej. 

W nowej ofercie Poczty Polskiej pojawiły się pierwsze usługi elektroniczne. Jednym z nich jest neoznaczek , czyli znaczek pocztowy zawierający kod QR. Zakup znaczka jest dokonywany w Internecie, a następnie samodzielnie drukowany bezpośrednio na kopercie lub etykiecie samoprzylepnej.

 

Spółka odpowiedzialna za wdrożenie e-usług,  proces zbudowania oprogramowania obsługującego przebieg  skanowania neoznaczka powierzyła firmie SmartMedia. Cały proces obsługiwany jest przez dedykowaną aplikację mobilną. Producent oprogramowania przygotował rozwiązanie pozwalające na rozkodowanie informacji zawartych na naklejonym lub nadrukowanym przez nadawcę znaczku elektronicznym. Oprogramowanie weryfikuje poprawność informacji przekazywanych za pośrednictwem informacji zawartych w kodzie data matrix, a następnie komunikuje się z dedykowaną aplikacją platformy, która przetwarza wszystkie informacje o znaczku. Odczyt danych jest realizowany przez mobilne kolektory danych, co pozwala na szybką i sprawną obsługę procesu.

 

– Zdecydowaliśmy się na skorzystanie z rozwiązania zaproponowanego przez firmę SmartMedia, ponieważ zgodnie z hasłem naszej kampanii zależy nam na wprowadzaniu rozwiązań prostych i funkcjonalnych, tak aby proces przesyłki był dla naszych klientów końcowych maksymalnie krótki i intuicyjny mówi Marcin Zatorski,  kierownik działu infrastruktury spółki, Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu