Przejdź do treści

Klocki LEGO- najlepszy prezent dla dziecka

1 LEGO City, LEGO Friends, prezenty dla dzieci

Kiedy nadchodzi czas wyboru prezentu dla swojego dziecka, czy wnuczka, często zastanawiamy się, podarowanie mu klocków LEGO. Dla najmłodszych zostały stworzone LEGO Duplo. Duże elementy, które łatwo chwycić i dopasować do innych części, wyraziste kolory oraz ciekawe pomysły na konstrukcje, to tylko niektóre z wielu zalet tych klocków. Wszystkie elementy zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, w związku z czym cechują się wysoką odpornością na zniszczenia i są bezpieczne dla młodszych dzieci.
Starszaki z pewnością będą zachwycone zestawami LEGO Star Wars, Friends oraz City. Star Wars to komplety dla fanów Gwiezdnych Wojen. Wojownicy Jedi toczą nieustanną walkę ze zwolennikami Ciemnej Strony Mocy. Muszą zadbać o to, by poplecznicy Dartha Vadera nie przejęli władzy nad światem. Zestawy z tej serii ukazują charakterystyczne miejsca z filmu, pozwalają zbudować wspaniałe statki kosmiczne, by odgrywać z przyjaciółmi kluczowe bitwy dobra ze złem.

LEGO Friends to seria zaprojektowana z myślą o dziewczynkach i ich potrzebach. Klocki są w pięknych, pastelowych kolorach a konstrukcje do budowania przedstawiają sytuacje, budynki, przedmioty oraz zwierzęta, które można spotkać w prawdziwym życiu. Jest wśród nich na przykład Dom Oliwii z pięknym ogródkiem i grillem, tarasem oraz kwiatkami i grządkami warzyw. Zestawy Friends zapewnią każdej dziewczynce wiele godzin wspaniałej zabawy.

Najpopularniejsze i zarazem najbardziej klasyczne zestawy do budowania należą do serii LEGO CITY. Młodzi konstruktorzy mogą zbudować lotnisko, stację benzynową, helikopter i wiele, wiele innych, które po połączeniu w całość tworzą wspaniałe miasto, w którym dużo się dzieje i które nie pozwala na nudę. Wystarczy zabawić się w „policjantów i złodziei” i zainscenizować włamanie do muzeum, lub przy pomocy samolotu strażackiego ugasić pożar w parku. Te wspaniałe zestawy pomagają dzieciom poznawać zawody i uczyć się ról społecznych przez wchodzenie w interakcje pomiędzy poszczególnymi postaciami.

LEGO City

Do niezwykle ciekawych projektów LEGO należą zestawy Technic oraz Creator. Przeznaczone są dla starszych dzieci i młodzieży, gdyż ich składanie wymaga większej precyzji, a poszczególne elementy są bardziej skomplikowane. Za pomocą tych klocków można zbudować własnego robota sterowanego drogą radiową lub krok po kroku skonstruować model quada bądź innej maszyny. Składanie tych klocków pochłania zdecydowanie więcej czasu i energii, jednak daje wielką satysfakcję i pomaga uwierzyć we własne siły.
Producent klocków LEGO jest otwarty na nowe trendy i potrzeby dzieci, w związku z czym tworzone są coraz to nowe serie, jak na przykład CHIMA, Super Heroes, Ninjago i wiele innych. Każde dziecko z pewnością odnajdzie wśród nich takie klocki, które będą spełniały jego oczekiwania i pozwolą spędzić wiele godzin na wspaniałej zabawie, jaką jest budowanie i konstruowanie.