Przejdź do treści

Technologia, wizja, przywództwo, sukces – Cisco Connect 2013

Nowe technologie i Internet stały się naturalną częścią naszego życia, równie naturalną jak elektryczność. Z technologii korzystamy niemal na każdym kroku. Oczekujemy, że z każdego miejsca i o każdej porze będziemy mogli się komunikować, łączyć z siecią i korzystać z jej zasobów. Umożliwiają nam to coraz bardziej inteligentne urządzenia, do których coraz większych możliwości coraz szybciej się przyzwyczajamy. Jednocześnie każdy ruch jaki wykonujemy w sieci, pozostawia po nas cyfrowy ślad, za który wiele firm jest w stanie wiele zapłacić. A gdzieś poniżej naszych sieciowych interakcji, czy to prywatnych, czy to na linii usługodawca – klient, coraz częściej bezpośrednio ze sobą komunikują się przedmioty, tworząc tzw. Internet Rzeczy.

Brzmi futurystycznie, a tymczasem dzieje się już teraz. A firmy, które odpowiednio wcześnie dostrzegły potencjał tkwiący w tej technologicznej rewolucji i potrafiły go wykorzystać, stały się prawdziwymi liderami światowego biznesu i najpotężniejszymi firmami globu.

– Prawdziwa rewolucja jednak dopiero przed nami. Według danych Cisco w 2020r. na świecie będzie 50 miliardów podłączonych do sieci urządzeń, 50-razy więcej niż w roku 2008. To ogromny biznesowy potencjał. Jednak aby go wykorzystać, potrzebne będą: jasna wizja tego, co będą nam oferowały technologie przyszłości oraz odważne przywództwo, które pozwoli nam tę wizję przekuć w sukces. O roli owego przywództwa w zdominowanym przez technologię świecie będziemy rozmawiać na Cisco Connect w Warszawie – mówi Dariusz Fabiszewski, Dyrektor Generalny Cisco Systems Poland.

Cisco Connect to wydarzenie, które na całym świecie gromadzi najwybitniejsze i najważniejsze osobistości szczebla CxO. Pierwsza polska edycja Cisco Connect odbędzie się 26 listopada 2013 roku w Warszawie. Jakie biznesowe wizje będzie tam można poznać?

– Wyobraźmy sobie możlwość natychmiastowego dostępu do zsyntetyzowanych infomacji, dostosowanych do naszego gustu, z dosłownie całego poznanego świata. Otwieram rano oczy i wiem, że kubek mojej ulubionej kawy (tej konkretnej, z ziaren meksykańskich ze wschodniego wybrzeża) kosztuje dzisiaj 7$ i zanim dojadę do biura, odwiedzę ulubioną kawiarnię, gdzie będzie już na mnie czekał. Dokładnie tak rozgrzany abym mógł zacząć pić go w najlepszym możliwym momencie. Czy nie chciałbym komuś za to zapłacić? – zastanawia się Łukasz Bromirski, Dyrektor Techniczny Cisco Systems Poland, od lat upowszechniający wizję Internetu Wszechrzeczy, łączącego ludzi, przedmioty, dane i procesy. – Równie ciekawa jest wizja połączenia naszej lokalizacji i praw dostępu. Po co nam kluczyk do samochodu, skoro nasz samochód wie, że to my i otworzy się, gdy podejdziemy? A gdy zostaniemy napadnięci, nie tylko nie otworzy się, ale automatycznie zawiadomi policję i to bez naszej ingerencji? A gdy zostaniemy ranni w wypadku, otaczająca nas infrastruktura drogowa powiadomi wszystkie dostępne w okolicy służby ratunkowe?

O takich fundamentalnych zmianach w sposobie życia, jakie wywołuje rozwój technologii, o pojawiających się w związku z tym nowych możliwościach dla biznesu i konieczności podejmowania niestandardowych decyzji w celu wykorzystania tych możliwości opowiedzą goście specjalni Cisco Connect – Rudolph Giuliani, legendarny burmistrz Nowego Jorku, oraz Peter Hinssen, guru innowacyjnego myślenia biznesowego oraz autor głośnej książki The New Normal.

Cisco Connect jest organizowane przez Cisco Systems Poland, we współpracy z Partnerami –  firmami Intel, Sevenet, Trecom, Integrated Solutions, Orange.

Cisco Connect. Where leaders meet visionaries.

Warszawa, EXPO XXI, 26 listopada 2013, www.ciscoconnect.pl

Partnerzy:

  • Intel – Główny Partner Technologiczny
  • Sevenet – Partner Główny
  • Trecom – Partner Srebrny
  • Integrated Solutions/Orange – Partner Srebrny