Przejdź do treści

Od wynalazku do korporacji

1 Axis Communications, Dominka Troost, Martin Gren

Już 13 listopada br. przyjedzie do Polski Martin Gren – wynalazca kamery IP i Steve Jobs w zakresie systemów nadzoru wizyjnego. Jego postać jest przykładem, jak dorobek intelektualny można przekuć we własny biznes, a posiadaną wiedzę i umiejętności wykorzystać do uruchomienia korporacji.

Firma Axis Communications zatrudnia dzisiaj ponad 1500 dedykowanych pracowników w ponad 40 krajach, posiada dystrybutorów w 70 krajach, współpracuje z ponad 55 000 partnerów w 179 krajach, zaś sam Gren jest postrzegany jako wizjoner firmy, który pełni nie tylko rolę pomysłodawcy, ale także wykonawcy w zatwierdzaniu wielu nowych przedsięwzięć i sztandarowych produktów marki Axis Communications w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Należą do nich wideoserwery oraz najnowocześniejsze systemy kamer sieciowych oparte o autorski chipset AXIS ARTPEC. Przez lata Gren dał się poznać jako inicjator i siła napędowa nowych pomysłów.

Gren przyjeżdża do Polski, aby spotkać się z dziennikarzami oraz klientami, partnerami i sympatykamifirmyAxis. 14 listopada w warszawskim hotelu Hyatt odbędzie się event Axis Partner Day 2013. Oprócz wystąpienia Martina Grena, podczas eventu zostaną zaprezentowane ciekawe zagadnienia techniczne, nowinki technologiczne oraz plany firmy na najbliższe lata – podkreśla Dominka Troost, PR Marketing Manager Products&Technologies firmy Axis Communications.

Celem spotkania jest także ukazanie zmian w portfolio produktów oraz innowacyjnych rozwiązań opartych o nowy chipset a także urządzeń dedykowanych do specyficznych segmentów rynku.

Produkty Axis z zakresu sieciowych systemów wizyjnych, są instalowane w miejscach i obszarach publicznych, takich jak punkty sprzedaży detalicznej, biurowce, stadiony, lotniska, pociągi, autostrady, uczelnie, więzienia, kasyna i banki (w Polsce m.in. na krakowskim lotnisku, w kompleksie biurowym Adgar Plaza w Warszawie, stadionach w Kołobrzegu i Szczecinie.

Produkty i rozwiązania firmy Axis umożliwiają przede wszystkim zdalny nadzór nad bezpieczeństwem obiektów i obszarów, są oparte na innowacyjnych, otwartych platformach technologicznych i zintegrowane z większością funkcjonujących na rynku zabezpieczeń rozwiązań do zarządzania materiałem wizyjnym (VMS) czy zaawansowanej analizy obrazu.