Przejdź do treści

ACTION S.A. Pracodawcą Godnym Zaufania

1 Action, Pracodawca Godny Zaufania, Sławomir Harazin

actionJedną z trzech zwycięskich firm tegorocznej edycji konkursu Pracodawca Godny Zaufania została ACTION S.A. Kapituła doceniła spółkę m.in. za politykę pracowniczą oraz możliwości rozwoju zawodowego i edukacji. Wyniki V edycji tego prestiżowego konkursu ogłoszono w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Tytuł Pracodawcy Godnego Zaufania, obok ACTION S.A., zdobyły Danone oraz Compensa TU S.A. W tym roku wręczono także Nagrodę Specjalną Lechowi Wałęsie za całokształt działań na rzecz walki o prawa pracowników i propagowanie idei solidarności.

Ideą Konkursu o Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” jest promowanie prawidłowych i godnych naśladowania wzorców zachowania pracodawcy. Konkurs organizowany jest od 2008 roku. W tym roku Kapituła konkursu nagradzała spółki z branży: spożywczej (Danon), teleinformatycznej (Action SA) i ubezpieczeń (Compensa TU SA).

Tytuł „Pracodawca Godny Zaufania” to dla nas duże wyróżnienie. Prowadzimy bardzo wymagający biznes, związany z najnowszymi technologiami. Rozwijamy się jako grupa kapitałowa, wchodzimy na nowe rynki, rozszerzamy portfolio produktów, działamy na różnych obszarach i współpracujemy z największymi firmami na świecie. Do realizacji ambitnej strategii biznesowej potrzebujemy najlepszych specjalistów, stąd nasza troska o środowisko pracy, które im proponujemy. Jesteśmy dużą organizacją, zatrudniająca ponad 800 osób, ale struktura własnościowa pozwala zachować bardzo elastyczny sposób zarządzania. To ma wpływ na politykę zatrudnienia, system wewnętrznych awansów i indywidualne podejście do pracowników. Zapraszamy do zespołu najlepszych, ale też staramy się zapewnić im najlepsze warunki – komentuje Sławomir Harazin, wiceprezes zarządu ACTION S.A

Współorganizatorem konkursu jest Krajowa Izba Gospodarcza. W skład kapituły wchodzą przedstawicieli znanych i cenionych instytucji pozarządowych m. in.: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Instytut  Globalizacji, Centrum Monitorowania Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Gala wręczenie nagród odbyła się 5 listopada bieżącego roku w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. Laureatami nagrody w ciągu ostatnich 5 lat byli min.: Danone , PKN Orlen, Henkel Polska, Polkomtel S.A.