Niezawodna gigabitowa sieć w firmie dzięki zarządzalnemu przełącznikowi D-Link DGS-3000-10TC

1 D-Link, DGS-3000-10TC, Maciej Mikułowski

d-linkFirma D-Link rozszerzyła portfolio zarządzalnych przełączników warstwy drugiej o model DGS-3000-10TC. Adresowane do przedsiębiorstw średniej wielkości urządzenie oferuje wiele funkcji umożliwiających świadczenie niezawodnych usług dostępu do sieci.

DGS-3000-10TC zaprojektowano z myślą o dostarczaniu przewodowego dostępu do sieci gigabitowej dla średniej wielkości przedsiębiorstw, przy jednoczesnym zapewnieniu wyjątkowej niezawodności, bezpieczeństwa i niskiego poboru prądu. Funkcjonalność urządzenia sprawia, że znajdzie ono zastosowanie na peryferiach głównej sieci także w większych firmach, w tym u dostawców usług telekomunikacyjnych.

– W przypadku rozwijających się firm zapewnienie bezpiecznego i niezawodnego dostępu do szybkiej sieci może być trudnym zadaniem, jednak DGS-3000-10TC dostarcza administratorom narzędzia, które umożliwiają zmierzenie się z tym wyzwaniem – powiedział Maciej Mikułowski, Business Development Manager w D-Link Polska. – W przystępnej cenie administratorzy otrzymują bogatą funkcjonalność, w tym zabezpieczenia przeciwprzepięciowe oraz bezproblemową migrację do IPv6.

Wszystkie porty ethernetowe są chronione przeciwprzepięciowo i przeciwgromowo, zabezpieczając urządzenie przed skutkiem uderzeń piorunów lub przepięciami uszkodzonych kabli elektrycznych, w sytuacji gdy np. najczęściej w starych budynkach kable ethernetowe są ułożone w otwartych przestrzeniach. Na niezawodność sieci wpływa zastosowanie protokołu Ethernet Ring Protection oraz funkcja D-Link Loopback Detection, automatycznie blokująca port na którym wykryto pętlę.

Zastosowanie Virtual Stacking ułatwia rozbudowę sieci. Zarządzanie siecią staje się wówczas prostsze, zwłaszcza dla małych grup roboczych. Bezpieczeństwo sieci jest zapewnione wskutek zastosowania różnych metod uwierzytelniania użytkowników i urządzeń, ze ścisłym powiązaniem z adresami, co chroni przełącznik przed atakami złośliwego oprogramowania. Administratorzy mogą dbać o bezpieczeństwo bez konieczności instalowania oprogramowania klienckiego na każdym urządzeniu.  Ma to szczególne znaczenie w przypadku urządzeń, na których nie ma możliwości instalacji takiego oprogramowania. Takie podejście daje pewność, że nie dojdzie do wycieku danych. DGS-3000-10TC otrzymał certyfikat IPv6, gwarantujący współpracę ze środowiskami IPv6. Urządzenie wspiera także zaawansowane funkcje Quality of Service oraz funkcję Bandtwith Control, pozwalającą dla każdego portu określić poziom przepustowości do i od urządzenia. Dzięki funkcji Full L2 multicast urządzenie jest przygotowane do obsługi coraz bardziej popularnej usługi IPTV, co ma znacznie dla dostawców świadczących tego typu rozwiązania sieciowe.

Dzięki D-Link Green Technology, DGS-3000-10TC jest przyjazny środowisku naturalnemu. Urządzenie charakteryzuje się niskim poborem energii, bez wpływu na jego wydajność. DGS-3000-10TC zużywa też mniej energii w okresach, gdy przesyłane są małe woluminy danych – to zasługa protokołu 802.3az Energy Efficient Ethernet.

Ceny i dostępność: Sugerowana cena detaliczna wynosi około 950 zł brutto. Produkt jest już dostępy u dystrybutorów ABC Data, Action oraz Veracomp.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu