Przejdź do treści

Firma FireEye wprowadza na rynek nowe zabezpieczenia oparte na maszynach wirtualnych, stworzone z myślą o zdalnych biurach i oddziałach

1 FireEye NX 900, Manish Gupta

FireEyeFirma FireEye, Inc., lider w dziedzinie ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami, poinformowała o wprowadzeniu rozwiązania FireEye® NX 900, które rozszerza jej ofertę zabezpieczeń opartych na maszynach wirtualnych na zdalne biura i oddziały. Dzięki rozwiązaniu FireEye NX 900 przedsiębiorstwa mogą lepiej chronić przed zaawansowanymi atakami jeden z najsłabszych elementów w swoich zabezpieczeniach. Produkt będzie powszechnie dostępny jeszcze przed końcem roku.

Architektura zabezpieczeń przedsiębiorstw jest tylko tak silna jak jej najsłabsze ogniwo. Ze względu na wysokie koszty ochrony biur zdalnych i oddziałów nierzadko brakuje w nich zabezpieczeń na tym samym poziomie co w centrali firmy.

„Wiele dużych przedsiębiorstw prowadzi dziś liczne biura zdalne, w których użytkownicy dysponujący dużymi uprawnieniami pracują na cennych zasobach” — powiedział Manish Gupta, wiceprezes działu produktów w firmie FireEye. „Specjaliści ds. zabezpieczeń mają problem z ochroną rozproszonych geograficznie lokalizacji i oddziałów przed zaawansowanymi atakami. Dzięki rozwiązaniu FireEye NX 900 zespoły ds. bezpieczeństwa mogą zastosować tę samą technologię FireEye, która blokuje zaawansowane ataki w siedzibie głównej firmy, do ochrony dowolnego oddziału”.

Po rozszerzeniu o rozwiązanie FireEye NX 900 seria NX może pomóc przedsiębiorstwom w dostosowaniu skali ich zabezpieczeń do różnych wdrożeń — od dużych ośrodków korzystających z wielo-gigabitowych łączy po mniejsze biura regionalne i oddziały. FireEye NX 900 udostępnia następujące funkcje:

  • szybka instalacja umożliwiająca uruchomienie ochrony w ciągu niecałych 30 minut;
  • ochrona przed zaawansowanymi atakami, również tymi o długotrwałym działaniu (APT);
  • wykrywanie szkodliwego oprogramowania znajdującego się wewnątrz organizacji;
  • integracja z ogólną architekturą FireEye z myślą o ochronie klientów przed zagrożeniami pochodzącymi z różnych źródeł.