Przejdź do treści

Poznaj mechanizm działania swojego szóstego zmysłu

1 Whirlpool
Tagi:

W latach 50 XX wieku powstał pomysł stworzenia sztucznej inteligencji, noszącej nazwę AI (z j. ang. Artificial Intelligence). Jest to potencjalna  inteligencja realizowana w procesie inżynieryjnym, a nie naturalnym. Głównym celem badaczy jest skonstruowanie maszyn i programów komputerowych będących w stanie pełnić pewne funkcje zmysłów oraz umysłu ludzkiego.

Nadal jednak natrafiają oni na problemy, które nazywają Al-trudnymi. Są to na przykład: umiejętność logicznego myślenia czy podejmowanie decyzji, gdy nie są podane żadne dane. Jednakże (spoglądając na rozwój współczesnej wiedzy i myśli technologicznej) można pokusić się o stwierdzenie, że przeskoczenie tych przeszkód jest jedynie kwestią czasu. Zmierzamy powoli do tego, by stworzyć maszynę zdolną do samodzielnego funkcjonowania i analizowania rzeczywistości. Czy po latach faktycznie powstaną roboty, jak w filmie „Terminator” czy „A.I. Sztuczna inteligencja”? Urządzenia zdolne do uczuć- przyjaźni, miłości? Czy one również rozwiną umiejętność wykraczania poza utarte schematy świata? Czy również zyskają swój instynkt lub intuicję? Trudno powiedzieć. Wiadomo natomiast, że konstruowane obecnie urządzenia coraz częściej są w stanie zaspokoić nasze podstawowe potrzeby i wyręczać nas  w wielu codziennych czynnościach. Wielkim ułatwieniem dla posiadaczy dużych domów stały się jakiś czas temu automatyczne odkurzacze, które dzięki wbudowanym czujnikom, sprzątają podłogi nawet podczas nieobecności właściciela domu. Ciekawym rozwiązaniem są także urządzenia, które kontrolują w domu ciepło i wilgotność i w razie potrzeby-optymalizują warunki panujące wewnątrz pomieszczeń.

szósty zmysł IJednym z najbardziej cenionych udogodnień współczesnej techniki, który można spotkać już dziś w wielu domach jest  „Szósty zmysł” zastosowany w pralkach marki Whirlpool dostępnych w sklepie redcoon.pl. Skąd taka nazwa dla nowej technologii? Po włożeniu załadunku do bębna i wybraniu programu, pralka samodzielnie sugeruje najbardziej optymalne ustawienia prania. Zestaw specjalnych czujników do monitorowania i kontrolowania wydajności procesów rozpoznaje ciężar ładunku.  Następnie automatycznie dostosowuje zużycie wody i energii oraz ilość czasu, jaka potrzebna będzie w danym cyklu. Dodatkowo, w czasie pracy stale monitoruje proces prania, zapewniając optymalną skuteczność. Polega to na optymalnym wykorzystywaniu dostępnych zasobów, powodując wymierną oszczędność wody i energii. W „szósty zmysł” wyposażone są wszystkie urządzenia marki Whirlpool – od piekarników, przez  chłodziarki, aż po pralki i zmywarki.  Ta przełomowa technologia została stworzona po to, by oszczędzić nasz czas  oraz energię.

I tak jak my kierujemy się intuicją oraz słuchając podszeptów serca, dokonujemy właściwych wyborów, tak technologie stosowane przez takich producentów jak na przykład Whirlpool czy Bosh, działają podobnie. Posiadając jedynie niepełne dane, samodzielnie dokonują odpowiedniego, najlepszego wyboru. A to wszystko, by ułatwić nasze życie.

W latach 50 XX wieku powstał pomysł stworzenia sztucznej inteligencji, noszącej nazwę AI (z j. ang. Artificial Intelligence). Jest to potencjalna  inteligencja realizowana w procesie inżynieryjnym, a nie naturalnym. Głównym celem badaczy jest skonstruowanie maszyn i programów komputerowych będących w stanie pełnić pewne funkcje zmysłów oraz umysłu ludzkiego. Nadal jednak natrafiają oni na problemy, które nazywają Al-trudnymi. Są to na przykład: umiejętność logicznego myślenia czy podejmowanie decyzji, gdy nie są podane żadne dane. Jednakże (spoglądając na rozwój współczesnej wiedzy i myśli technologicznej) można pokusić się o stwierdzenie, że przeskoczenie tych przeszkód jest jedynie kwestią czasu. Zmierzamy powoli do tego, by stworzyć maszynę zdolną do samodzielnego funkcjonowania i analizowania rzeczywistości. Czy po latach faktycznie powstaną roboty, jak w filmie „Terminator” czy „A.I. Sztuczna inteligencja”? Urządzenia zdolne do uczuć- przyjaźni, miłości? Czy one również rozwiną umiejętność wykraczania poza utarte schematy świata? Czy również zyskają swój instynkt lub intuicję? Trudno powiedzieć. Wiadomo natomiast, że konstruowane obecnie urządzenia coraz częściej są w stanie zaspokoić nasze podstawowe potrzeby i wyręczać nas  w wielu codziennych czynnościach. Wielkim ułatwieniem dla posiadaczy dużych domów stały się jakiś czas temu automatyczne odkurzacze, które dzięki wbudowanym czujnikom, sprzątają podłogi nawet podczas nieobecności właściciela domu. Ciekawym rozwiązaniem są także urządzenia, które kontrolują w domu ciepło i wilgotność i w razie potrzeby-optymalizują warunki panujące wewnątrz pomieszczeń.

Jednym z najbardziej cenionych udogodnień współczesnej techniki, który można spotkać już dziś w wielu domach jest  „Szósty zmysł” zastosowany w pralkach marki Whirlpool dostępnych w sklepie redcoon.pl. Skąd taka nazwa dla nowej technologii? Po włożeniu załadunku do bębna i wybraniu programu, pralka samodzielnie sugeruje najbardziej optymalne ustawienia prania. Zestaw specjalnych czujników do monitorowania i kontrolowania wydajności procesów rozpoznaje ciężar ładunku.  Następnie automatycznie dostosowuje zużycie wody i energii oraz ilość czasu, jaka potrzebna będzie w danym cyklu. Dodatkowo, w czasie pracy stale monitoruje proces prania, zapewniając optymalną skuteczność. Polega to na optymalnym wykorzystywaniu dostępnych zasobów, powodując wymierną oszczędność wody i energii. W „szósty zmysł” wyposażone są wszystkie urządzenia marki Whirlpool – od piekarników, przez  chłodziarki, aż po pralki i zmywarki.  Ta przełomowa technologia została stworzona po to, by oszczędzić nasz czas  oraz energię.

I tak jak my kierujemy się intuicją oraz słuchając podszeptów serca, dokonujemy właściwych wyborów, tak technologie stosowane przez takich producentów jak na przykład Whirlpool czy Bosh, działają podobnie. Posiadając jedynie niepełne dane, samodzielnie dokonują odpowiedniego, najlepszego wyboru. A to wszystko, by ułatwić nasze życie.

http://www.redcoon.pl/c08010100-Pralki

Redcoon- twój intuicyjny wybór.