Przejdź do treści

Green Media PR dla Rekopol Organizacji Odzysku SA

1

green mediaAgencja Green Media PR rozpoczęła współpracę z Rekopol Organizacją Odzysku SA,  zajmującą się odzyskiem i recyklingiem opakowań. Współpraca została podjęta w związku z corocznym ,,Seminarium dla Operatorów Komunalnych’’, którego celem jest analiza rynku oraz podsumowanie wyników mijającego roku i zmian prawnych w zakresie gospodarowania odpadami. Do zadań Agencji będą należały m.in.: kompleksowa obsługa seminarium i gali, podczas której zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców „Ogólnopolskiego Konkursu Odzysku Odpadów Opakowaniowych”.

Rekopol Organizacja Odzysku SA jest największą i najdłużej działającą organizacją odzysku w Polsce. Firma została założona w 2000 roku przez czołowe polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Jej celem jest zapewnienie przedsiębiorcom wiarygodnej i efektywnej realizacji ich ustawowych obowiązków w związku z odpowiedzialnością za odzysk i recykling opakowań po produktach wprowadzanych przez nich na rynek.

Rekopol koncentruje się na rozbudowie systemu zbiórki selektywnej odpadów opakowaniowych, obejmującego cały kraj. Jest jedyną spośród organizacji odzysku w Polsce o charakterze non profit. Środki finansowe przekazywane jej przez przemysł, przeznacza na dofinansowanie systemu min. zbiórki selektywnej prowadzonej w gminach.

Organizacja prowadzi seminaria, szkolenia oraz zajmuje się doradztwem w zakresie efektywnej organizacji systemu gospodarki odpadami opakowaniowymi. Rekopol jest organizacją Zielonego Punktu.

Aktywnie prowadzi edukację ekologiczną na terenie gmin.

W skład akcjonariatu organizacji wchodzi 25 największych polskich i międzynarodowych korporacji takich jak m.in.: Agros – Nova Sp. z o.o., British American Tobacco Polska SA, Coca-Cola HBC Polska Sp. z o.o., Danone Sp. z o.o., Henkel Polska Sp. z o.o., Kompania Piwowarska SA, Nestle Polska SA, Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o., Procter & Gamble DS Polska Sp. z o.o., Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o., Tetra Pak Sp. z o.o., Unilever Polska Sp. z o.o. , Żywiec Zdrój SA.

Klient sam zgłosił się do Agencji. Za przebieg umowy odpowiadają Anna Rybakowska i Malwina Paprocka.