Intel wspiera Bena Saundersa w polarnej ekspedycji wszechczasów

1 Ben Saunders, Intel, Panasonic Toughbook AX2, Simon Lambden, Tarka L’Herpiniere, Ultrabook Sony VAIO Pro

intelPolarnicy Ben Saunders i Tarka L’Herpiniere wyruszyli w ubiegły piątek z chaty Scotta na Antarktydzie. Wyprawę na biegun południowy i z powrotem rozpoczynają na skraju kontynentu. Zamierzają wpisać się do historii przebywając trasę, jakiej nikomu wcześniej nie udało się ukończyć. Wspierają ich rozwiązania technologiczne firmy Intel.

Pokonując prawie 3 000 km polarnicy ukończą najdłuższą w historii wyprawę polarną bez wsparcia. Będzie to również pierwsze ukończenie trasy ekspedycji Terra Nova kapitana Scotta z lat 1910-1912.

Ben Saunders będzie dzielił się informacjami o postępach w podróży z milionami ludzi na całym świecie dzięki Ultrabookom™ opartym na procesorach Intel® Core™ 4. generacji. Zdjęcia oraz filmy z ekspedycji publikowane będą na stronie http://www.intel.pl/yourworld/bensaunders . Na największe pustkowie na świecie Ben zabrał ze sobą Ultrabooka™ Sony VAIO® Pro oraz urządzenie 2 w 1 Panasonic Toughbook AX2.

Simon Lambden, Senior User Experience Engineer w Intelu, powiedział: „Ben i Tarka zostali wyposażeni w urządzenia wykorzystujące najnowszą technologię Intel® Core™ 4. generacji, co pozwala im dzielić się detalami podróży na niespotykaną dotąd skalę. Intel dokładnie testował tę technologię przez 6 miesięcy, by mieć pewność, że Ultrabook przetrwa najgorsze możliwe warunki pogodowe i zawsze dotrzyma kroku polarnikom.”

Podróżnicy będą codziennie aktualizować swojego bloga, dostępnego pod adresem www.scottexpedition.com/blog i planują regularnie zamieszczać tam zdjęcia oraz filmy, dostępne również na ich profilach w portalach społecznościowych:

  • YouTube – www.youtube.com/scottexpedition
  • Twitter – www.twitter.com/scottexpedition
  • Facebook – www.facebook.com/TheScottExpedition
  • Instagram – www.instagram.com/scottexpedition
  • G+ – https://plus.google.com/u/0/114367232090040829063

Falcon Scott (wnuk kapitana Roberta Falcona Scotta) oraz Robert Swan (pierwszy człowiek, który dotarł pieszo na oba bieguny, założyciel organizacji ekologicznej 2041) są patronami tej ekspedycji.

Każdy może zostać sponsorem jednej mili ekspedycji, pomóc w organizacji wyprawy i mieć swój udział w tworzeniu historii: http://scottexpedition.com/partners/sponsor-a-mile.