Nowa wersja Datapolis Workbox

1 Datapolis, Datapolis Workbox 2013, Grupa Passus, Microsoft SharePoint 2013, Paweł Bujak

datapolisFirma Datapolis, wchodząca w skład Grupy Passus, zaprezentowała nową wersję swojego flagowego produktu Datapolis Workbox 2013. Umożliwia on projektowanie, wdrożenie i automatyzację przepływów i obiegów dokumentów (ang. workflows) na platformie Microsoft SharePoint 2013. Wersja oprogramowania oznaczona numerem 3.1 została uzupełniona m.in. o funkcjonalność centralnego zarządzania przepływami wersjonowanie procesów oraz o szereg innych usprawnień.

„W najnowszej wersji Datapolis Workbox skupiliśmy się na wprowadzeniu funkcji usprawniających pracę analityków biznesowych oraz administratorów środowiska SharePoint. Workbox w wersji 3.1 umożliwia elastyczne administrowanie i zarządzanie procesami biznesowymi, a dodatkowe poziomy zabezpieczeń zapewniają kontrolę i bezpieczeństwo modelowanych przepływów. Nowa odsłona naszego narzędzia przynosi również zmodyfikowany sposób graficznej prezentacji historii procesów, zoptymalizowany do pracy z Microsoft SharePoint 2013 i prezentujący szerszy zakres informacji. Liczymy, że wprowadzone zmiany przełożą się na wzrost efektywności pracy z rozwiązaniem Datapolis Workbox.” – powiedziałPaweł Bujak, CEO, Datapolis.

Najnowsza aktualizacja produktu Datapolis uzupełnia Centralną Administrację Microsoft SharePoint o panel administracyjny rozwiązania Datapolis Workbox. Za jego pośrednictwem użytkownik może w łatwy sposób wdrażać przepływy zarówno na pojedynczej web aplikacji jak i na całej farmie. Dodatek ten umożliwia administratorom kolekcji stron śledzenie statusów wszystkich przepływów na farmie oraz cofnięcie wyewidencjonowania np. w przypadku nieobecności użytkownika.

Aktualizacja wspiera również wersjonowanie definicji przepływów. Udostępnione zostały opcje komentowania, przeglądania, przywracania i łączenia różnych wersji przepływów. Można również powrócić do pracy ze starszymi wersjami przepływów bez konieczności ich wdrażania, a w razie potrzeby użyć tych wersji jako nowych.

Nowa odsłona Datapolis Workbox cechuje się dodatkowymi poziomami zabezpieczeń oraz zwiększoną integralnością przepływów. Edytowane przepływy pozostają w systemie wyewidencjonowane, aby wykluczyć możliwość dokonania zmian przez innych użytkowników. Uprawnienia do ręcznego wystartowania przepływu mogą zostać przyznane wybranym użytkownikom.

Z rozwiązaniem Datapolis Workbox w wersji 3.1 można zapoznać się na witrynach testowych, które umożliwiają tworzenie własnych przepływów w specjalnie w tym celu przygotowanym bezpłatnym środowisku SharePoint 2013 z zainstalowanym programem Datapolis Workbox. Testy prowadzone z wykorzystaniem do 5 kont użytkowników pozwalają ocenić możliwości oprogramowania i mogą być prowadzone bez ograniczeń czasowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu