Przejdź do treści

DrayTek zapowiada nowe produkty na polskim rynku

1 DrayTek
Tagi:

draytekAż pięć nowych serii routerów i punktów dostępowych wprowadzi na polski rynek w ciągu najbliższych miesięcy DrayTek, wiodący na świecie producent sprzętu sieciowego. Firma zapowiedziała swoje nowości na niedawno zakończonym roadshow, które było największym w blisko dziesięcioletniej historii obecności tej firmy w Polsce.

Zapowiedziane produkty to 4 nowe serie routerów i jeden punkt dostępowy, które są przeznaczone dla firm i wymagających użytkowników indywidualnych. Jak w przypadku wszystkich urządzeń DrayTek, nowe routery mają być prawdziwymi kombajnami sieciowymi, wyposażonymi w łącza Dual WAN (Vigor 2925 i Vigor 2912), VDSL/ ADSL (Vigory 2860 i Vigor 2760), a także wiele dodatkowych funkcji, jak zarządzanie pasmem, zaawansowany firewall, CSM, możliwość tworzenia tuneli VPN czy zaawansowanych mechanizmów monitorowania i ochrony sieci. Z kolei nowy punkt dostępowy – Vigor AP 900 – zaoferuje swoim użytkownikom m.in. możliwość pracy w standardzie 802.11n (2.4 GHz i 5 GHz), 5-portowy gigabitowy LAN z funkcją limitowania pasma, a także opcję stworzenia do 4 niezależnych podsieci bezprzewodowych.

DrayTek zapowiedział nowe Vigory na niedawno zakończonym roadshow, które zostało zorganizowane wspólnie z firmą Brinet, wyłącznym dystrybutorze DrayTek w Polsce. Roadshow objęło 4 miasta w Polsce: Kraków, Warszawę, Gdańsk i Poznań. W spotkaniach wzięło udział  ponad 120 osób, reprezentujących firmy resellereskie z całej Polski. Uczestnicy spotkań – oprócz zapoznania się z planowanymi nowościami produktowymi DrayTek – mieli także możliwość poznania oferty partnerskiej Brinet. Ważną częścią spotkań była także prezentacja wykorzystania takich rozwiązań i funkcji DrayTek, jak: Multi WAN/LAN, Firewall, VPN, zarządzanie pasmem, zarządzanie i monitorowanie sieci.