Ponad tysiąc programistów z całego świata wzięło udział w eliminacjach Marathon24

1 Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013. Powered by CodiLime, Katarzyna Mączkowiak

asseco programming marathonPonad tysiąc programistów z całego świata wzięło udział w kwalifikacjach do pierwszej edycji „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013. Powered by CodiLime”. W miniony weekend w zawodach online (na stronie www.marathon24.com) wyłonionych zostało 30 najlepszych trzyosobowych zespołów, które wezmą udział w wielkim finale, jaki odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Eliminacje wygrał polski zespół w składzie Marek Cygan, Jakub Pachocki, Przemysław Dębiak. Poza tą drużyną do finału weszło także 17 innych zespołów z całej Polski oraz cztery zespoły z Ukrainy, dwa z Rosji, dwa z Serbii i po jednym z Białorusi, Gruzji, Iranu i Japonii.

Poza krajami, które reprezentowane będą w finale, w eliminacjach wzięli udział także programiści ze Stanów Zjednoczonych, Peru, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Chorwacji, Bułgarii, Węgier, Kazachstanu, Kirgistanu, Afganistanu, Indii, Chin i Sri Lanki.

Pełna klasyfikacja drużyn po eliminacjach dostępna jest pod adresem: http://marathon24.com/results/.

Katarzyna Mączkowiak, dyrektor projektu w spółce CodiLime, powiedziała dziś: „Marathon24 już w swojej pierwszej edycji stał się ważnym konkursem programistycznym, który zwrócił uwagę najlepszych informatyków na świecie. W finale, wśród 30 zespołów, zobaczymy aż 18 z Polski, co potwierdza światowy poziom polskich programistów. Najbardziej jednak cieszę się z faktu, że przekonali się o tym uczestnicy eliminacji z całego świata, co przekłada się na promocję Polski jako kraju pełnego ludzi o bardzo wysokich kwalifikacjach w informatyce. Jestem przekonana, że walka o zwycięstwo w finale będzie niezwykle zacięta i pasjonująca. Już dziś zapraszam do śledzenia na żywo jej przebiegu przez 24 godziny na stronie www.marathon24.com w sobotę 30 listopada od godz. 11.00 CET.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu