Przejdź do treści

Dachser przejmuje pakiet większościowy w Waco Logistics w Finlandii

1 Dachser, Oy Waco Logistics, Thomas Reuter, WACO, World Air Cargo Organisation

dachserDachser, działający globalnie operator logistyczny, zwiększył swoje udziały w firmie Oy Waco Logistics w Finlandii, zajmującej się frachtem lotniczym i morskim.

Centrala firmy mieści się w Vantaa, miejscowości położonej  w południowej części kraju, niedaleko Helsinek. Operator posiada swoje oddziały również w Lahti, Oulo, Tampere i Vaasa. W 2012 roku Oy Waco Logistics zatrudniała 54 pracowników i wygenerowała przychód w wysokości prawie 24 mln Euro.

Waco Finlandia została założona w 1996 roku przez czołowych członków WACO (World  Air Cargo Organisation) i trzech udziałowców z Finlandii. Teraz, po zwiększeniu udziałów Dachser, jedynym pozostałym akcjonariuszem jest japońskie przedsiębiorstwo logistyczne Nishitetsu Railroad (NNR). Dachser Air & Sea Logistics współpracuje z NNR od dekad, ostatnio szczególnie blisko w ramach dwóch innych europejskich spółek w Niemczech i na Węgrzech.

„Finlandia jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla frachtu lotniczego i morskiego, stąd nasze zwiększone zaangażowanie w tym regionie” mówi Thomas Reuter, dyrektor zarządzający Dachser Air & Sea Logistics. „Zależy nam na zachowaniu stabilnej sytuacji dla klientów i pracowników, dlatego Waco Finland nadal będzie członkiem World Air Cargo Organisation. Spółka będzie ściślej współpracować z siecią Dachser w przyszłości, w związku z czym będziemy mogli oferować klientom w Finlandii całe portfolio naszych usług lotniczych, z zachowaniem najwyższych standardów jakości” – dodaje.

W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21.650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.