Przejdź do treści

Automaty spawalnicze Promotechu podbijają rosyjski rynek

Promotech umacnia swoja pozycje na rynku rosyjskim. Firma zaprezentowała swoje innowacyjne produkty na Międzynarodowych Targach Spawalniczych Weldex-Rossvarka 2013 w Moskwie.

Październikowe targi Weldex-Rossvarka to jedna z najbardziej renomowanych imprez branży spawalniczej nie tylko w Rosji, ale także na świecie. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 250 wystawców z kilkunastu krajów świata, m.in. liderzy branży  z Austrii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Chin, Rosji, USA, Szwecji, Szwajcarii, Francji i  Finlandii.

– To wybitnie specjalistyczne targi, a byli tam praktycznie wszyscy znani, światowi gracze z branży spawalniczej, obecni na rynku rosyjskim od lat – opowiada Marek Siergiej, prezes Promotechu.

Promotech uczestniczył w targach po raz pierwszy. Swoje produkty zaprezentował na kilku stanowiskach – zarówno pod własną marką, pod markami dealerów firmy, jak też wyroby zaprojektowane i wyprodukowane na zlecenie kontrahentów, którzy sprzedają te wyroby z własnym logo. Białostocki producent pokazał swoje najnowsze urządzenia do spawania i cięcia– m.in. wypalarkę PPCM oraz nowatorskie wózki spawalnicze. Te ostatnie zrobiły największą furorę wśród zwiedzających.

– Na rynku rosyjskim istniejemy od lat i jest to dla nas bardzo ważny odbiorca, jednak sprzedaż urządzeń do automatyzacji spawania dopiero rozwijamy.  Po moskiewskich targach jesteśmy optymistami – tylko na rynku rosyjskim zamierzamy sprzedać ok. 150 wózków spawalniczych – cieszy się Marek Siergiej.

Jak podkreśla –  wszystkie urządzenia Promotechu wzbudzały wielkie zainteresowanie, a od konkurencyjnych odróżniały się nowoczesnym designem, funkcjonalnością i trwałością.

– To świadczy o tym, że strategia przetrwania, jaką przyjęliśmy w 2009 r. sprawdziła się i stała się naszą strategią długofalową – mówi prezes Siergiej. – Zamierzamy kontynuować jej podstawowe założenia: walkę o nowe rynku zbytu, budowę własnej marki, w oparciu o nowatorskie wyroby, atrakcyjne wizualnie, trwałe i funkcjonalne.

W listopadzie Promotech będzie kontynuował ekspansję targową – weźmie udział w trzech imprezach: w Międzynarodowych Targach Metalurgicznych- Metalex w Bangkoku, w Międzynarodowym Forum Przemysłowym w Kijowie oraz  w targach Fabtech w Chicago.