Andrew Highcock nowym prezesem zarządu Kompanii Piwowarskiej

1 Andrew Highcock, Kompania Piwowarska, Rob Priday, SABMiller

kompania piwowarskaAndrew Highcock został powołany na stanowisko prezesa zarządu Kompanii Piwowarskiej, lidera polskiego rynku piwa. W roli szefa polskiej spółki grupy SABMiller zastąpi on odchodzącego na emeryturę Roba Pridaya.

Andrew Highcock obecnie jest prezesem Ursus Breweries w Rumunii. Rozpoczął pracę w grupie SABMiller w listopadzie 2009 roku jako dyrektor generalny browarów Pivovary Topvar na Słowacji, gdzie po jego kierownictwem firma osiągnęła znaczne wzrosty za sprawą innowacji oraz zarządzania przychodami. Dokładnie dwa lata później objął stanowisko Prezesa Ursus Breweries, gdzie skutecznie przeprowadził zwrot w strategii firmy, odnawiając portfel marek i budując silne relacje z klientami.

Nowy prezes zarządu Kompanii Piwowarskiej rozpoczął karierę zawodową w 1985 roku w grupie Beecham, zajmując rozmaite stanowiska krajowe i międzynarodowe w sprzedaży i marketingu. Następnie pełnił funkcje zarządcze w sprzedaży, marketingu i ogólnym zarządzaniu w Diageo w Wielkiej Brytanii, Europie Środkowej oraz we Francji, gdzie stworzył nowe strategie dotarcia do rynku i zwiększył sprzedaż marek globalnych. W latach 2003-2009 Andrew Highcock był dyrektorem generalnym w firmie Maxxium, odpowiedzialnym za Europę Południową i Kanadę. Rozwinął wówczas aktywność biznesową premium i kierował integracją biznesu w Hiszpanii na dużą skalę.

Dotychczasowy prezes zarządu KP, Rob Priday, który ma za sobą  trwającą 31 lat karierę w grupie SABMiller, odchodzi na emeryturę. Stanowisko prezesa KP objął w październiku 2011 roku.