Przejdź do treści

„Kreska nad O” – nowy program współtwórcy pyta.pl na antenie Tele5

1 Grzegorz Zacharjasiewicz, Kreska nad O, Mikołaj „Jaok” Janusz, pyta.pl, Tele 5

tele 5W sobotę 26 października br. o godzinie 10:10, telewizja Tele5 wyemituje pilotażowy odcinek satyrycznego programu „Kreska nad O”. Prowadzącym i twórcą scenariusza programu jest Mikołaj „Jaok” Janusz, współtwórca portalu pyta.pl.

„Kreska nad O” to program rozrywkowy tworzony z myślą o wielbicielach nieszablonowego, abstrakcyjnego humoru. Prowadzący z perspektywy wielkomiejskiego blokowiska komentują otaczającą ich rzeczywistość odnosząc się do trendów w kulturze masowej, polityce czy modzie. Rozmowa na osiedlowej ławeczce jest punktem wyjścia do skeczy, kaskaderskich eksperymentów czy sond ulicznych. Rzeczywistość miesza się tu z fikcją, autorzy nierzadko wchodzą w interakcje z napotkanymi na ulicy ludźmi, zadając im niekonwencjonalne pytania czy stawiając w nietypowych sytuacjach. Emisja premierowego odcinka programu 26 października (sobota) o godzinie 10:10, powtórka we wtorek 29 października o godzinie 23:55.

Prowadzącym i twórcą scenariusza „Kreski nad O” jest Mikołaj „Jaok” Janusz, reporter i performer, współtwórca portalu pyta.pl, kilku telewizyjnych programów rozrywkowych oraz audycji  „pTOK” w radiu TOK FM. Program prowadzi on wspólnie z Grzegorzem Zacharjasiewiczem, współpracującym dotychczas z  „GIT Produkcją”, współtwórcą serialu „Kaliber 200 Volt”. W programie pojawiają się również inne postacie, związane z pytą.pl czy „GIT Produkcją”.

Zwiastun programu: http://www.youtube.com/watch?v=UhqlojUe9YY

„Znamy się z ekipą Tele5 od czasu współpracy przy programie „Witam – pytam”. W bieżącym roku stacja chciała odnowić współpracę w nowej formie, nie chciałem jednak robić po raz kolejny „grzecznego programu”. Przy przygotowaniu „Kreski nad O” świetnie się bawiliśmy … i myślę, że to czuć kiedy się nas ogląda.” – mówi Mikołaj „Jaok” Janusz.

„Szukaliśmy formuły, która pozwoliłaby nam zachować specyficzny humor znany z pyta.pl a jednocześnie nie ograniczać się tylko do tego co robiliśmy już wcześniej. Chciałem wykorzystać pewne pomysły, które uznawałem za warte realizacji a które nie mieściły się w dawnej konwencji. Założeniem było, żeby w programie oprócz akcji „z ulicy” znalazły się również skecze, czy nawet elementy kaskaderskie. Współpraca z Grzegorzem Zacharjasiewiczem (współprowadzącym „kreski”), który wcześniej odpowiedzialny był za lwią część produkcji serialu „Kaliber 200 Volt” otworzyła przed nami sporo nowych możliwości. Grzegorz jest niezwykle kreatywnym facetem, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie planu, rekwizytów jak i niemądrych dowcipów. Mam wrażenie, że formuła, którą finalnie wypracowaliśmy jest świeża, oryginalna i pozwala znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich zawartych w niej form naszej aktywności. Będzie miejsce zarówno na pastisz, reportaż, sabotaż i inne obcobrzmiące słowa.” – dodaje Janusz.