Dachser z tytułem „Solidny Pracodawca roku 2013”

1 Dachser, Grzegorz Lichocik, Solidny Pracodawca Roku 2013

dachserFirma Dachser została uhonorowana tytułem Solidnego Pracodawcy Roku 2013 ziemi łódzkiej. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dotyczących zarządzania personelem w Polsce.

Konkurs Solidny Pracodawca ma na celu wyłonienie przedsiębiorstw i instytucji wyróżniających się pod względem polityki personalnej oraz zarządzania zasobami ludzkimi. Organizowany jest już od 11 lat. Kapituła konkursu ocenia m.in.: warunki pracy, terminowość wypłat, warunki socjalne, szkolenia pracowników, zewnętrzne i wewnętrzne opinie o firmie oraz dynamikę zatrudnienia.

„Tytuł Solidnego Pracodawcy jest dla nas sporym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem słuszności naszej polityki personalnej” – mówi Grzegorz Lichocik, Prezes Zarządu Dachser w Polsce. „Przyznanie tego lauru właśnie Dachser utwierdza nas w przekonaniu, że inwestycje w kadry mają przełożenie nie tylko na jakość pracy, ale również na ocenę firmy w oczach pracowników i otoczenia. Cieszymy się dobrą opinią również wśród osób poszukujących zatrudnienia” – wyjaśnia.

Wyjątkowy sposób podejścia do pracowników wynika z faktu, że Dachser jest firmą rodzinną. „Szczególny sposób traktowania wszystkich osób zatrudnionych w Dachser przejawia się w długookresowym planowaniu oraz unikaniu zbędnego ryzyka. Jest to wyraz naszej odpowiedzialności za pracowników” – wyjaśnia prezes Grzegorz Lichocik. „Wyznajemy zasadę, że kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są ludzie, dlatego ciągle inwestujemy w kadry oraz staramy się, aby pracownicy byli z kariery w Dachser zadowoleni” – dodaje.

Dachser znany jest z dbałości o wysoką jakość usług, której utrzymanie wymaga perfekcyjnej organizacji przedsiębiorstwa. Dlatego we wszystkich oddziałach, na całym świecie, obowiązują takie same standardy dotyczące procesów oraz warunków pracy. Dużą rolę odgrywają także jasne procedury dotyczące odpowiedzialności i komunikacji wewnątrz firmy oraz zastosowanie jednego wspólnego systemu do realizacji i kontroli procesów magazynowych, logistycznych i transportowych.

W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 mld euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 mln przesyłek o łącznej wadze 37,5 mln ton.