Przejdź do treści

CBRE doradzała Charter Hall Group przy sprzedaży portfela nieruchomości handlowych w Polsce

1 CBRE, Charter Hall Group, Mike Atwell, Tristan Capital Partners

cbreCBRE, największa na świecie firma konsultingowa z sektora nieruchomości, ma przyjemność ogłosić, że doradzała Charter Hall Group przy sprzedaży portfela nieruchomości handlowych w Polsce. Kupującym był Tristan Capital Partners.

Transakcja dotyczyła sprzedaży pięciu nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej powierzchni 66.300 m kw. – centrum handlowe Borek we Wrocławiu (oddany do użytku w 1999 r.), galeria handlowa Turzyn w Szczecinie (2001 r.), centrum handlowe Dąbrówka w Katowicach (1999 r.), park handlowy Zakopianka w Krakowie (1998 r.) oraz park handlowy Arena w Gliwicach (2006 r.).

Mike Atwell, Senior Dyrektor działu rynków kapitałowych na Europę Środkowo-Wschodnią w CBRE, powiedział:

„Sprzedaż portfela Charter Hall funduszowi Tristan Capital Partners jest dowodem na to, że Polska jest nadal atrakcyjnym rynkiem i cieszy się  dużym zainteresowaniem międzynarodowych inwestorów. Geograficzna położenie tych pięciu nieruchomości w głównych miastach Polski, wskazuje na duży popyt na tego typu lokalizacje ze strony inwestorów instytucjonalnych. Każda z tych nieruchomości handlowych jest przykładem dużego potencjału rozwoju poprzez aktywne zarządzanie i pozwoli zabezpieczyć zwrot z inwestycji. Transakcja ta pokazuje, że nie tylko kluczowe, najlepsze rynki (tzw. core), ale również te core-plus / oportunistyczne mają duży potencjał.”