Przejdź do treści

Porada specjalisty medycyny podróży za darmo

1 choroby zakaźne, malaria, Przychodnia Specjalistyczna Prosen

prosenJuż w ten weekend mieszkańcy Warszawy i okolic będą mieli okazję skorzystać z bezpłatnej konsultacji specjalisty medycyny podróży w Przychodni Specjalistycznej Prosen na Woli. W ramach białej soboty, 19 października w godzinach 9.00 – 14.00, będzie można uzyskać poradę specjalisty np. na co uważać podróżując z małym dzieckiem, czy też jak uniknąć malarii w tropikach.

Mogłoby się wydawać, że przed wyjazdem w nasze polskie Tatry wizyta u specjalisty medycyny podróży jest zbędna, ale należy pamiętać, że podróż z niemowlakiem, małym dzieckiem czy osobą starszą również wymaga odpowiedniego przygotowania, chociażby skompletowania apteczki lub też znajomości podstaw pierwszej pomocy np. w przypadku oparzenia, podczas zabaw przy ognisku.

Jak uchronić siebie i bliskich od malarii i chorób zakaźnych

Wyjeżdżając w tropikalne zakątki świata jesteśmy o wiele bardziej narażeni na choroby zakaźne niż podczas podróży w naszej strefie klimatycznej. Zarówno warunki sanitarne jak i opieka medyczna często są na niskim poziomie, co sprzyja łatwemu rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych chorób,ale można temu zapobiec stosując szczepienia ochronne. Niektóre szczepienia wymagają podania dwóch lub trzech dawek, aby wytworzyć odporność. Minimalny okres pomiędzy ostatnią dawką szczepienia a podróżą powinien wynosić 2 tygodnie. Najlepiej zgłosić się do specjalisty medycyny podróży na 6 tygodni przed wyjazdem. Lekarz pomoże wybrać szczepienia oraz oceni ewentualne przeciwwskazania do ich wykonania. Wykonane szczepienia powinny być odnotowane w Międzynarodowej Książeczce Szczepień, którą pacjent otrzymuje od lekarza i którą musi zabrać ze sobą w podróż. W Certyfikowanym Centrum Medycyny Podróży, pacjent oprócz koniecznych szczepień uzyska także niezbędne informacje dotyczące zagrożeń zdrowotnych, zachowań profilaktycznych, jak również indywidualną poradę w przypadku osób z chorobami przewlekłymi.

Po powrocie z podróży

Wiele chorób tropikalnych może przebiegać niemalże bezobjawowo lub rozwijać się na tyle wolno, że pierwsze objawy wystąpią dopiero w kilka tygodni po powrocie z podróży. Jeśli w ciągu roku od dadzą się zaobserwować jakiekolwiek dolegliwości lub zmiany w stanie zdrowia koniecznie należy udać się do specjalisty.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnej konsultacji, prosimy o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 22 632-32-59 lub 22 632-34-12