23. Rajd Dolnośląski – Grzegorz Musz i Damian Zygmunt ruszają do walki

1 23. Rajd Dolnośląski, Grzegorz Musz Damian Zygmunt, Honda Civic Type R, PSB Mrówka Erem Rally Team

erem rally teamW najbliższy czwartek wystartuje ostatnia runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 23. Rajd Dolnośląski.  Na starcie dolnośląskiego klasyka pojawi się trzydziestu ośmiu zawodników, a wśród nich zobaczymy reprezentantów PSB Mrówka Erem Rally Team – Grzegorza Musza i Damiana Zygmunta, którzy przykleją na boczne drzwi swojej Hondy Civic Type-R dwudziesty numer startowy. Zawodnicy wspierani przez Tytan, Satyn, Bolix, PBS Bank, Vander oraz Prezydenta Miasta Przemyśla zmierzą się z czterema rywalami w Klasie 5 i powalczą o dobre miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trasa 23. Rajdu Dolnośląskiego liczy blisko sto osiemdziesiąt kilometrów podzielonych, które zostały podzielone na trzynaście odcinków specjalnych. Zawody rozpoczną się w czwartkowy wieczór od dwukrotnego przejazdu widowiskowego superoesu zlokalizowanego w centrum Kłodzka. Przez kolejne dwa dni zawodnicy będą rywalizować na bardzo trudnych i technicznych trasach Kotliny Kłodzkiej, a zwycięzców poznamy w sobotę o godzinie dziewiętnastej, kiedy to na rynku w Polanicy Zdroju odbędzie się ceremonia mety i wręczenie pucharów.

Grzegorz Musz: Niezmiernie cieszy nas powrót na odcinki specjalne Rajdu Dolnośląskiego, które w dwóch ostatnich edycjach bardzo przypadły nam do gustu. Wprawdzie mieliśmy sporą przerwę w startach trwającą aż od Rajdu Rzeszowskiego, ale jesteśmy dobrej myśli. Silnik w naszej Hondzie Civic Type-R przeszedł w międzyczasie małą regenerację i w połączeniu z dobrze zestrojona sekwencyjną skrzynią biegów powinien zapewnić sporo emocji podczas pokonywania kolejnych odcinków specjalnych. Naszym celem jest przejechać rajd dobrym tempem i z niezłym wynikiem zameldować się na mecie. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich kibiców, którzy przez cały sezon trzymają za nas kciuki oraz do naszych partnerów, którzy wspierają nasze starty: Grupie PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, BOLIX, VANDER – elektronarzędzia, PBS Bank, sklep internetowy www.erem.sport.pl oraz Prezydentowi Miasta Przemyśla.

Damian Zygmunt: Mamy nadzieje, że ostatni rajd w sezonie uda nam się przejechać bez pecha, który prześladował nas w tym roku. Jesteśmy mocno skoncentrowani i skupieni na dobrym wyniku. Doświadczenia wyniesione z wcześniejszych startów na trasach wokół Kłodzka z pewnością zaprocentują i mamy nadzieje znaleźć się na mecie w Polanicy Zdroju na dobrym miejscu i w dobrych nastrojach.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu