Nowy design w świecie dźwięku – NAD VISO 1 AP

Elastyczność połączeń, od bezprzewodowych AirPlay i Bluetooth aptX, do fizycznych USB i optycznego, dowolność wyboru miejsca ustawienia lub zawieszenia na ścianie, a do tego wysokiej jakości dźwięk i swoboda w dopasowaniu do wystroju wnętrza dzięki białej i czarnej wersji kolorystycznej – NAD VISO 1 AP łączy zaawansowane wyposażenie z niebanalnym wzornictwem i sprawia, że system muzyczny nie tylko dostarcza fantastyczny dźwięk, lecz także ożywia wnętrze.

Kompletny system muzyczny to doskonałe urządzenia dla osób poszukujących rozwiązania, które pozwoli im czerpać radość z wielu źródeł dźwięku, a przy tym uatrakcyjni wnętrze, w którym zostanie ustawiony.  VISO 1 AP celująco spełnia te zadania, a dzięki zaawansowanej technologii, z której słynie  NAD dostarcza niezapomniane wrażenia muzyczne.

Bezprzewodowo czy tradycyjnie?

Ten wybór inżynierowie NAD pozostawili użytkownikowi. VISO 1 AP jest kompletnym urządzeniem cyfrowym, które zapewnia dostęp do sieci Wi-Fi i obsługuje bezprzewodowe technologie Apple AirPlay oraz wysokiej jakości Bluetooth aptX. Wi-Fi wraz technologią Apple AirPlay sprawia, że połączenie bezprzewodowe staje się banalnie łatwe i dzięki niemu  można bezprzewodowo przesyłać  muzykę z iPhona, iPada, iPoda touch oraz komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes. Dla użytkowników korzystających z urządzeń z oprogramowaniem Android i Windows projektanci NAD przygotowali technologię Bluetooth aptX, dzięki której dowolny smartfon lub tablet stanie się źródłem dźwięku w jakości hi-fi.

Niezależnie od tych dwóch bezprzewodowych rozwiązań dostępne są także tradycyjne połączenia poprzez wejścia USB i optyczne. Pierwsze z nich umożliwia m.in. podłączenie i ładowanie urządzeń Apple iOS, co pozwoliło wyeliminować uchwyt dokujący. Z kolei wejście optyczne obsługuje sygnały 24/96 i zapewnia łączność z wieloma cyfrowymi urządzeniami.

Zaawansowana technologia i funkcjonalność

Wszechstronność połączeń zapewnia właścicielowi VISO 1 AP dostęp do szerokiego spektrum urządzeń. Natomiast zastosowane przez inżynierów rozwiązania techniczne są gwarancją wysokiej jakości brzmienia

i wygody użytkowania systemu muzycznego. Innowacyjna autorska technologia NAD Direct Digital została wykorzystana po raz pierwszy we flagowym wzmacniaczu M2 z serii NAD Masters, a teraz zapewnia fantastyczne brzmienie także VISO 1 AP. Direct Digital pozwoliło wyeliminować stopnie analogowe, które obarczone są szumem i zniekształceniami. W zamian do bezpośredniego zasilenia głośników NAD wykorzystuje zaawansowany przetwornik C/A z udoskonalonym sprzężeniem zwrotnym. Direct Digital pozwala zoptymalizować przetworniki tak, aby zapewnić najwyższej jakości dźwięk.

Dopełnieniem fantastycznego brzmienia  jest łatwość dopasowania VISO 1 AP do wystroju wnętrza. Ten wyróżniający się kształtem system muzyczny można ustawić na półce, stoliku lub szafce, a dzięki opcjonalnemu uchwytowi także zawiesić na ścianie. W zależności od kolorystyki pomieszczenia, w którym znajdzie się VISO 1 AP, a także upodobań użytkownika, można wybrać urządzenie wykończone białym kolorem lub z czarną obudową.

NAD VISO 1 AP dostępny jest już w salonie Mega Hz oraz sieci sklepów Top Hi-Fi & Video Design. Poglądowa cena detaliczna urządzenia, niezależnie od wersji kolorystycznej, wynosi 2599 zł.

Dane techniczne:

 • Całkowita moc znamionowa: 80 W (subwoofer – 50 W, lewy kanał – 15 W, prawy kanał – 15 W)
 • Pasmo przenoszenia: 33 Hz-28 kHz (-6 dB) komora bezechowa, 50 Hz do 20 kHz +/-1 dB
 • Poziom ciśnienia akustycznego (maksymalny): 100 dB
 • Wzmacniacz NAD Direct Digital/DAC: 35 bitów/844 kHz, 0,005% THD
 • System bi-amp z cyfrową zwrotnicą i kontrolą głośności
 • Digital Soft Clipping™
 • Bezprzewodowy odbiornik hi-fi Bluetooth aptX: 2,4 GHz
 • Głośniki: 2 x 2,75” pełnozakresowe przetworniki z aluminiową kopułką/membraną i podwójnym układem magnetycznym, 1 x 5,75” subwoofer z symetrycznym układem magnetycznym
 • Połączenia: optyczne wejście cyfrowe – 32 kHz do 96 kHz PCM, komponentowe wyjście wideo – Y Pb Pr, port USB do aktualizacji oprogramowania
 • Akcesoria: pilot zdalnego sterowania model VISO 1
 • Zużycie energii: prąd zmienny – 240 V, 50 Hz, 35 W (1/3 mocy wyjściowej), praca bez obciążenia – 10 W
 • Wymiary (S x W x G): 488 mm x 261 mm x 300 mm
 • Waga: 5,6 kg
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu