Przejdź do treści

Nie stój w kolejce – doładuj konto Orange na kartę w autobusie

1 Biletomaty bezgotówkowe, Grzegorz Lange, Mera Systemy, Orange

mera systemyOrange, jeden z największych operatorów komórkowych w Polsce, poleca swoim klientom kupno doładowań telefonów na kartę w biletomatach bezgotówkowych w autobusach. W Warszawie właśnie ruszyła kampania informacyjna pod hasłem: „Omiń kolejki i doładuj konto Orange na kartę w autobusie”.

Informacja o możliwości zakupu doładowań dla telefonów w biletomatach w autobusie znajduje się na 148 ramkach reklamowych wewnątrz autobusów oraz na tyłach 16 pojazdów (tzw. fullback). Kampania ma na celu poinformowanie pasażerów oraz użytkowników telefonów na kartę o możliwości łatwego i szybkiego zakupu doładowania telefonu w biletomacie w autobusie.

„Cały czas pracujemy nad rozwijaniem funkcjonalności biletomatów bezgotówkowych, które funkcjonują już w 740 pojazdach w stolicy. Możliwość zakupu doładowania dla telefonu na kartę to ich najnowsza funkcja” – mówi Grzegorz Lange z Mera Systemy. „Mamy nadzieję, że użytkownicy szybko przekonają się do tego nowoczesnego sposobu zakupu doładowania, który nie wymaga poświęcenia dodatkowego czasu – kupna można dokonać podczas zwykłej podróży autobusem” – dodaje. Kampania informacyjna w autobusach miejskich będzie trwała do 4 grudnia 2013.

Nowocześnie, łatwo i bezpiecznie

Doładowanie telefonów komórkowych w systemie pre-paid od połowy lipca 2013 można kupić w każdym z 740 biletomatów funkcjonujących w warszawskich autobusach. Znajdują się one w najnowocześniejszych pojazdach MZA, oznaczonych naklejką „płatność kartą” przy drzwiach wejściowych. Obsługa biletomatu jest bardzo prosta i intuicyjna, a płatność kartą bezpieczna i szybka. Twórcy systemu biletomatów bezgotówkowych przewidują szybką popularyzację w stolicy tej nowej formy zakupu doładowań telefonów pre-paid.

Jak kupić doładowanie telefonu w biletomacie?

Po wybraniu w lewym dolnym rogu ekranu opcji „Moje doładowanie”, należy wybrać z menu operatora oraz kwotę doładowania, a następnie zapłacić kartą lub zbliżeniowo – za pomocą telefonu NFC z usługą Orange Cash albo kartą PayPass lub payWave. Biletomat wydrukuje kwit z kodem do zasilenia telefonu. Takie doładowanie telefonu średnio trwa 30 – 60 sekund. Bezpieczeństwo wszystkich transakcji płatniczych w biletomatach bezgotówkowych gwarantuje szereg zabezpieczeń i certyfikatów. Co istotne, nie odbiega ono od standardów bezpieczeństwa przy płatności kartą za zakupy w dowolnym sklepie stacjonarnym.

Biletomaty bezgotówkowe, opracowane od podstaw i wyprodukowane przez firmę Mera Systemy, rozpoczęły swoje funkcjonowanie w warszawskich autobusach w maju 2012 roku. Obecnie system obejmuje już 740 biletomatów, czyli ponad 50 proc. autobusów MZA. W najbliższych miesiącach ma być powiększony do 1.200 sztuk.