Przejdź do treści

Shopper marketing – kupujący na celowniku

Niegdyś prosta droga wiodąca do zakupu, dziś przypomina labirynt Minotaura. A shopper marketing, z teoretycznego pojęcia, stał się realną potrzebą dla firm, które chcą zwiększyć efektywność działań sprzedażowych. Aby przybliżyć problematykę nowoczesnej komunikacji z nabywcą, Agencja 4FRAME przygotowała filmik prezentujący dzień z życia „shoppera”. Stanowi on element działań edukacyjnych agencji, których celem jest przybliżenie zagadnienia  shopper marketingu.

Przełożenie celu biznesowego na działania marketingowe jest dzisiaj dużo trudniejsze niż w przeszłości. Czynników decydujących o tym jaka marka zagości w koszyku shoppera jest coraz więcej. Wynika to ze zmiany motywów i zachowań konsumentów, nasilającej się konkurencji, a także rosnących oczekiwań detalistów. Wszystko to sprawia, że myślenie o marce wyłącznie z perspektywy konsumenta jest już niewystarczające. Jedynie kompleksowe podejście – uwzględniające całe otoczenie marki,  pozwoli zrealizować wyznaczone jej cele.

„Dla 4FRAME shopper communication to holistyczne podejście do komunikacji, skoncentrowane na przełamywaniu barier zakupowych i wpływie na wybór oraz zakup określonej marki. Dlatego pracując nad strategią dla marki działamy w bardziej kompleksowy sposób. Stawiamy na zrozumienie „shoppera” z danej kategorii, jego wyborów oraz motywów zakupu, uwzględniając jednocześnie potrzeby detalistów i rozumiejąc oczekiwania konsumenta. Opierając się na wiedzy o segmentacji shopperowej, unikalnej ekspertyzie strategicznej i własnych badaniach efektywności, tworzymy skuteczną komunikację z nabywcą, od TV przez Internet po punkt sprzedaży.” – mówi Natalia Boimska-Blum z Agencji 4FRAME Shopper Marketing & Communication. I dodaje: „Pojęcie „shopper marketingu”  dla wielu osób jest ciągle bardzo abstrakcyjne, inni zaś zawężają je tylko do działań w obrębie tradycyjnego sklepu. Aby wyjaśnić co kryje się pod pojęciem shopper communication 4FRAME przygotowała  filmik pokazujący przykładowy dzień z życia shoppera – pozwalający lepiej zrozumieć drogę zakupową i role poszczególnych czynników wpływających na wybór danej marki.”

Nowoczesny shopper marketing, według Agencji 4FRAME nie powinien ograniczać się tylko do działań w obrębie tradycyjnego sklepu. Coraz więcej ludzi  korzysta z Internetu i tam robi zakupy, czy kupuje podczas oglądania TV… To zmiany, które wpływają bezpośrednio na ścieżkę decyzyjną konkretnych produktów. To również okazje do budowania pozytywnych doświadczeń z marką – szanse, których nie należy marnować.

Chcąc przybliżyć problematykę shopper marketingu agencja odświeżyła witrynę www.4frame.pl . Oprócz informacji dotyczących zakresu usług, profilu jej działalności, bieżących i zrealizowanych projektów, z biegiem czasu będą się pojawiać materiały edukacyjne dotyczące komunikacji z shopperem.

Agencja 4FRAME Shopper Marketing & Communication specjalizuje się w 4 obszarach, w tym: działaniach IN-STORE (communication, category management, aktywacje konsumenckich), DESIGN (packaging, identyfikacja wizualna), BADANIA i analiza shopperowa oraz DIGITAL.