Przejdź do treści

Przekrocz próg Domu Hadesa

Już 23 października do sprzedaży trafi Dom Hadesa – kolejny bestseller autorstwa Ricka Riordana. Od tego dnia książkę będzie można kupić w salonach empik oraz na stronie Wydawnictwa Galeria Książki, a od 6 listopada tytuł będzie dostępny w księgarniach w całym kraju.

Dom Hadesa to IV tom serii Olimpijscy Herosi. Przez opowieść prowadzą nas bohaterowie mitologii rzymskiej oraz postaci dobrze znane z greckiej serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Młodych półbogów czekają trudne wybory, które mogą uratować nie tylko Obóz Herosów i  Jupitera, ale niemalże całą ludzkość…  To będą  bez wątpienia największe wyzwania w ich życiu. W powieści nie zabraknie mrożących krew w żyłach przygód i wątków miłosnych. Całość napisana w iście brawurowym i jakże charakterystycznym dla Ricka Riordana stylu.

Polska premiera książki została przyspieszona w odpowiedzi na liczne prośby fanów. Młodzi czytelnicy niezwykle chętnie sięgają po książki amerykańskiego autora. Riordan wprowadza młodzież do świata mitologii w niesztampowy sposób, zupełnie odmienny od tego, znanego z lekcji historii. To właśnie ten aspekt przyciąga najbardziej. Fani przygód półbogów gromadzą się na całym świecie i z niecierpliwością oczekują kolejnych premier.

Dom Hadesa będzie można nabyć także podczas najbliższych Targów Książki w Krakowie.

Wydawnictwo Galeria Książki przygotowało również konkurs, w którym nagrodami są najnowsze powieści Riordana. Szczegóły można odnaleźć na stronie www.rickriordan.pl