Przejdź do treści

Polska agencja reklamowa stworzyła z firmą Microsoft aplikację ułatwiającą budowanie stron WWW w chmurze

1 Brandoo WordPress, Michał Smereczyński, Microsoft, Windows Azure

brandooDzięki aplikacji stworzonej przez polską firmę, tylko kilku kliknięć wymaga zbudowanie w chmurze Windows Azure strony WWW opartej o najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią. Możliwość skorzystania z bazy danych Microsoftu to dostęp do niemal nieograniczonej skalowalności rozmiaru i wydajności oraz większy poziom bezpieczeństwa. Rozwiązanie Brandoo WordPress jest dostępne w oficjalnej Galerii Windows Azure, a jego opracowanie odbyło się przy ścisłej współpracy z firmą Microsoft.

Szczecinianie liczą, że Brandoo WordPress zostanie pobrany  dziesiątki, a nawet setki tysięcy razy. WordPress początkowo zaprojektowany jako platforma do prowadzenia blogów, dzisiaj używany jest przez prawie 20% z 10 milionów najpopularniejszych stron WWW w sieci (stan na sierpień 2013). Wg Forbesa około 60 milionów stron WWW korzysta właśnie z tego systemu do budowania stron i zarządzania treścią. Microsoft ocenia natomiast, iż połowa przedsiębiorstw z rankingu Fortune 500 korzysta z Windows Azure. Do niedawna w przypadku chęci bezpośrednio w chmurze firmy Microsoft istniała konieczność wykorzystania  zewnętrznej bazy danych (oferowanej przez trzecią stronę).

Powstanie Brandoo WordPress stanowi dużą  zmianę w rozwijaniu serwisów opartych na systemie WordPress i wykorzystujących infrastrukturę chmury Microsoftu. Dzięki nowemu rozwiązaniu aplikacja gwarantuje niemal nieograniczoną ilość miejsca i mocy obliczeniowej, a także dużo większe bezpieczeństwo dzięki wykorzystaniu np. technologii georeplikacji (kopiowania plików do kilku centrów danych oddalonych geograficznie – Microsoft ma ich aż 8). W przypadku wyboru Brandoo WordPress, na przedsiębiorców czeka także profesjonalne wsparcie techniczne.

– Brandoo WordPress pierwotnie powstał, aby móc zagwarantować naszym klientom możliwość budowania stron WWW opartych na WordPressie bezpośrednio w chmurze Windows Azure, ale przy wykorzystaniu dedykowanej, microsoftowskiej bazy danych – mówi Michał Smereczyński, Technology Evangelist z Grupy Brandoo – aplikacja dostępna jest dla użytkowników z całego świata w oficjalnej Galerii Windows Azure. Brandoo WordPress jest otwartym projektem, jego kod jest dostępny serwisie GitHub. Dzięki Brandoo WordPress każdy, kto chce mieć bardzo rozbudowanego bloga, stronę czy portal, np. sklep internetowy oparty o ten popularny CMS, może z łatwością wykorzystać  infrastrukturę chmury od Microsoftu.