Nowa jakość w edukacji inwestorów

1 Dom Maklerski X-Trade Brokers, trading-academy.pl, XTB

xtbW ramach swojej misji edukacyjnej Dom Maklerski X-Trade Brokers udostępnia inwestorom dwa zupełnie nowe projekty, które mają w znaczący sposób ułatwiać podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

Jesienią 2012 roku XTB zainicjował kampanię „Ryzykować trzeba umieć”, której podstawowym celem było uświadamianie inwestorów jak ogromne znaczenie ma zrozumienie ryzyka, które towarzyszy inwestowaniu. Kampania była swoistym protestem XTB przeciwko komunikacji brokerów, którzy obiecują szybkie i duże zyski bez ryzyka. Od tamtej pory XTB przeprowadził wiele szkoleń stacjonarnych i online, zorganizował cykl kursów Forex dla mniej i bardziej zaawansowanych inwestorów oraz uczestniczył w wielu akcjach edukacyjnych i wydarzeniach branżowych.

Teraz w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie inwestorów na kompleksową wiedzę z zakresu rynków kapitałowych, XTB uruchomił portal analityczno-informacyjny xPuls, a w drugiej połowie miesiąca uruchomi platformę edukacyjną Trading Academy. Użytkownicy xPulsa mają dostęp najnowszych informacji rynkowych, wskaźników makroekonomicznych, a także notowań. Analizy i komentarze xPuls przygotowywane są przez analityków XTB specjalizujących się w różnych obszarach – od makroekonomii i rynku walutowego, po rynek surowców. Trading Academy jest projektem dedykowanym nieco szerszej grupie odbiorców i ma być wsparciem edukacyjnym zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych inwestorów. Więcej szczegółów dotyczących xPuls na www.xpuls.pl. Platforma Trading Academy będzie dostępna w drugiej połowie miesiąca pod adresem www.trading-academy.pl.

Inwestowanie na rynkach finansowych wymaga przede wszystkim wiedzy. XTB od wielu lat konsekwentnie stawia na szeroką edukację inwestorów i podnoszenie ich świadomości inwestycyjnej. Jesteśmy pewni, że nasze dwa nowe produkty będą bardzo przydatne inwestorom w dążeniu do efektywności  – mówi Izabela Kozakiewicz, dyrektor X-Trade Brokers na Polskę, Niemcy, Węgry i Rumunię.

XTB przeszkolił w Polsce podczas szkoleń stacjonarnych i online już ok. 100 tys. osób z zakresu inwestycji na rynkach kapitałowych. XTB jest zdobywcą licznych nagród branżowych przyznawanych w Polsce i zagranicą. W zeszłym roku XTB otrzymał nagrodę za „Najlepszą platformę foreksową 2011” od Gazety Giełdy Parkiet oraz wyróżnienia od agencji Bloomberg w zakresie prognoz walutowych. Rok 2013 jest wyjątkowo udany – XTB został wyróżniony m.in. jako „Najlepszy broker foreksowy” w Niemczech i we Włoszech, otrzymał tytuł „Best Education Provider” w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w prestiżowym konkursie World Finance Exchanges & Brokers Awards 2013, a główny ekonomista XTB dr Przemysław Kwiecień otrzymał nagrodę NBP i redakcji Parkiet/Rzeczpospolita za najlepsze prognozy inwestycji.