Przejdź do treści

Szwajcarska perfekcja kawy w Twojej kuchni

1 IMPRESSA Z9 One Touch TFT, JURA

Kawa od wieków jest jedną z najpopularniejszych używek na świecie. Powstaje na skutek palenia ziaren kawowca, które następnie są mielone lub poddawane instantyzacji. Zwykle podaje się ją na gorąco, jednak w sezonie letnim, gdy nastają upały, dużą popularnością cieszy się kawa mrożona.

Aby cieszyć się doskonałym smakiem i aromatem tego napoju, należy go przygotowywać bardzo starannie.  Istnieje nawet grupa zawodowa zajmująca się techniką parzenia kawy- są to bariści. Przechodzą oni specjalne szkolenia z zakresu znajomości gatunków kawy, technik jej parzenia oraz  przygotowywania kaw artystycznych. Od 2001 roku odbywają się  Mistrzostwa Polski Baristów, na których wyłaniani są najlepsi eksperci od parzenia kawy.

Jura IA co jeśli nie jesteśmy baristami, a marzy nam się naprawdę dobra kawa? Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas ekspres do kawy marki JURA. Ta szwajcarska firma projektuje i konstruuje urządzenia, które zaspokajają nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Aby cieszyć się świeżo zmielonymi ziarnami o każdej porze dnia i nocy, wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Równie łatwo przygotowuje się cappuccino jak latte macchiato. Te innowacyjne i niezwykle proste w obsłudze ekspresy zdobywają coraz szersze grono zwolenników ze względu na niebanalny design i wybitne technologie.

Na szczególną uwagę zasługuje bez wątpienia IMPRESSA Z9 One Touch TFT. Zaparza ona doskonałej jakości kawę a jej obsługa jest intuicyjna, dlatego dziecinnie prosta. Wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości za pomocą ikonek pomaga użytkownikom zaplanować sposób wykonania napoju. Wystarczy później jedynie nacisnąć przycisk startowy i gotowe. Jeśli zaparzasz kawę wieczorem lub w nocy, użytecznym elementem wyposażenia IMPRESSY jest oświetlenie miejsca na filiżankę. Nie potrzeba już włączać żadnego innego światła.

Ekspres ponadto sam informuje nas o konieczności czyszczenia jego elementów (to też odbywa się za pomocą jednego przycisku) oraz o braku danego składnika, który potrzebny jest do przyrządzenia danego typu kawy. W przeciwieństwie do prostych ekspresów, Jura nie pozwoli, byś otrzymał niepełnowartościowy napój, gdyż po prostu się nie uruchomi.

Jeśli w Twoim domu jest więcej amatorów popularnej używki, IMPRESSA Z9 posiada aż 11 programów kawowych, które można w pełni indywidualizować. Ty lubisz duże espresso, Twój partner latte z wysoką pianką a gość jeszcze inną kombinację? Nie ma sprawy. Wystarczy wybrać swój zapisany program i problem z głowy.

Dodatkowo, z tym ekspresem bezprzewodowo (za pomocą Wi-Fi) komunikuje się chłodziarka do mleka, która utrzymuje je w optymalnej temperaturze 4 stopni Celsjusza.  Sama wskazuje, kiedy ma za mało mleka do przygotowania cappuccino czy latte macchiato i wysyła taką informację do ekspresu. Po otrzymaniu sygnału z chłodziarki, na wyświetlaczu urządzenia pojawia się komunikat „uzupełnij mleko”.

Ekspres JURA, dostępny w sklepie redcoon.pl, to Twój prywatny, doskonale wyszkolony barista, którego z pewnością nie zamienisz na nic innego. Bo każdy ma prawo być smakoszem kawy.

http://www.redcoon.pl/c08060100-Ekspresy-do-kawy