Przejdź do treści

FEN nowym dystrybutorem rozwiązań Cyberoam w Polsce

1 Cyberoam, NGFW, UTM

cyberoamKonsorcjum FEN zostało oficjalnym dystrybutorem innowacyjnych rozwiązań do kompleksowej ochrony sieci klasy UTM i NGFW, dostarczanych przez firmę Cyberoam. Partnerstwo obowiązywać będzie od 1 października 2013 roku.

Rozwiązania Cyberoam przeznaczone są do zintegrowanej ochrony sieci. Dostarczają narzędzia działające w oparciu o tożsamość użytkowników i oferują kompleksową ochronę przed istniejącymi i potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z Internetu, w tym m.in.: złośliwym oprogramowaniem, spamem, phishingiem i atakami cyberprzestępców.

Na każdy model UTM Cyberoam składa się firewall, VPN, antywirus, antyspam, filtrowanie stron www i aplikacji, IPS, zarządzanie przepustowością łącza, zarządzanie wieloma łączami internetowymi oraz moduł raportujący. Nowe modele CR200iNG i CR300iNG z opcją FleXi Port pozwalają, w miarę rozwoju sieci na rozbudowę o porty światłowodowe (1G lub 10G) i zakup odpowiedniego modułu do już posiadanego urządzenia.

Konsorcjum FEN to dystrybutor rozpoznawalny i ceniony przez kanał partnerski. Wybraliśmy go, ponieważ stwarza firmie Cyberoam szansę mocniejszego zaistnienia na polskim rynku. Podpisanie nowej umowy dystrybucyjnej to dla nas ważny krok w kierunku realizacji strategii rozwoju i poszerzania oferty, która zmienia się wraz z coraz większymi potrzebami naszych klientów. Mamy nadzieję, że współpraca ta będzie oparta przede wszystkim na poszukiwaniu nowych szans biznesowych dla naszych partnerów – mówi Paweł Śmigielski, Country Channel Manager w firmie Cyberoam.

Konsorcjum FEN działa na rynku już od ponad 15 lat. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT działając poprzez ogólnopolską sieć partnerów: integratorów systemowych, operatorów telekomunikacyjnych, resellerów oraz sieci sklepów i lokalne hurtownie. Firma współpracuje m.in. z Cisco, Meru Networks, Allied Telesis i QNAP.

Cyberoam uzupełnia naszą ofertę o innowacyjny i wydajny produkt do kompleksowej ochrony sieci. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że udało nam się nawiązać tę współpracę, co do której mamy wiele oczekiwań. Z naszymi partnerami zawsze dzielimy się doświadczeniem, zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne i technologiczne, certyfikowane szkolenia, pomoc projektową i handlową. Oczekujemy natomiast pełnego zaangażowania, które wspólnie pomoże nam ewaluować i zdobywać nowych klientów – powiedział Bartek Boczkaja, prezes Konsorcjum FEN.

Współpraca pomiędzy obiema firmami rozpoczęła się z dniem 1 października 2013 roku.