Acer wprowadza do sprzedaży modele dedykowane uczniom

1 Acer, Iconia W510/W510P, TravelMate B113, TravelMate X313

acerFirma Acer wprowadza do oferty oprogramowanie Intel® Education Software (IES). Owoc współpracy Acer i Intel® dostępny będzie dla partnerów firmy na wybranych notebookach i tabletach. Produkty te, zawierające zarówno Intel® Education Software, jak i procesory Intel®, zaprojektowane zostały stosownie do potrzeb środowiska szkolnego, oferując niezawodność, bezpieczeństwo i energooszczędność.

Oprogramowanie jest już dostępne na TravelMate B113, ultrabooku TravelMate X313 oraz tabletach Iconia W510/W510P. Firma planuje poszerzenie oferty na całą linię produktów kierowanych do placówek edukacyjnych. Współpraca z IES wynika z pasji firmy Acer, przez którą pragnie ona otworzyć uczniom drogę do sukcesu na ceniącym wiedzę rynku pracy XXI wieku i stanowi kolejny krok do osiągnięcia tego celu, a zarazem wzmocnienia oferty handlowej Acer.

Ożywianie sali lekcyjnej

Pakiet IES pomaga uczniom opanować umiejętności przydatne w realiach XXI wieku takie jak komunikacja, współpraca, rozwiązywanie problemów, kreatywne myślenie, czy znajomość nowoczesnych technologii. Pomaga on także nauczycielom przez wspomaganie procesu nauczania i zarządzania zajęciami, a także wspiera systemy informatyczne dzięki ochronie użytkowników, zabezpieczaniu danych oraz możliwością zarządzania całością infrastruktury.

Aplikacje dla każdego przedmiotu szkolnego

W skład IES wchodzą liczne aplikacje, m.in.:

  1. Kno Textbooks, interaktywny czytnik tekstu przeznaczony do celów edukacyjnych;
  2. Lab Camera, oparty na pracy ze zdjęciami program naukowy;
  3. SPARKvue, program do analizy danych, zbierający je ze źródeł zewnętrznych i wewnętrznych;
  4. Media Camera, aplikacja multimedialna pozwalająca użytkownikom edytować własnoręcznie zrobione zdjęcia i nakręcone filmy;
  5. ArtRage, program malarsko-rysunkowy;
  6. Classroom Management, program do zarządzania grupą
  7. McAfee® AntiVirus.

Współpraca idealna

Firma Acer wierzy, że u podstaw sukcesu każdego ucznia leży połączenie tradycyjnego nauczania z platformami edukacyjnymi takimi jak tablety, notebooki, komputery stacjonarne, funkcje sieciowe oraz stosowne bazy danych. Oparte na technologii Intela rozwiązania Acer oferują elastyczną, otwartą architekturę pozwalającą kształcącym się wybrać akcesoria, oprogramowanie, treści oraz infrastrukturę stosownie do ich potrzeb. Wszystko to ma na celu ułatwienie ich użycia teraz i w przyszłości.

Firma Intel zapewniła ponad 10 milionom uczniów i studentów technologię do celów edukacyjnych, zaoferowała ponad 10 milionom nauczycieli możliwość rozwoju zawodowego i pomogła władzom ponad 100 państw na całym świecie udoskonalić ich systemy kształcenia.