Krzysztof Pióro na czele Grupy RADPOL

1 Grupa RADPOL, Grzegorz Bielowicki, Krzysztof Pióro

radpolZnany menedżer Krzysztof Pióro od dziś kieruje Grupą RADPOL. Nowy Prezes Zarządu Spółki  zapowiada realizację strategicznych celów postawionych przed Spółką na lata 2013-2015. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie na rynku polskim i międzynarodowym Krzysztof Pióro chce przede wszystkim rozwinąć ofertę Spółki i wprowadzić jej produkty do nowych odbiorców i na nowe rynki.

„W ciągu ostatnich 5 lat na akwizycje i inwestycje Grupa RADPOL wydała ponad 160 mln zł osiągając światową jakość swoich produktów we wszystkich segmentach, w których operuje. Dokonaliśmy czterech akwizycji, z których każda okazała się dobra – przejęte spółki poprawiły wyniki i ich produkty zostały zintegrowane z ofertą Radpol – mówi Grzegorz Bielowicki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy RADPOL. „Przez ostatnie 10 lat Radpol prawie dziesięciokrotnie zwiększył sprzedaż i jest dzisiaj zupełnie inną firmą niż w 2004 roku. Wspólnie z dotychczasowym Prezesem Andrzejem Sielskim zdecydowaliśmy, że RADPOL potrzebuje silnego wsparcia aby dalej się rozwijać i dynamizować sprzedaż. Krzysztofa Pióro znam od 10 lat i wiem, że jest doskonałym menadżerem. Cieszę sie, że  udało nam się namówić go do przyjścia do Radpol” – dodaje Bielowicki.

Krzysztof Pióro to znany i doświadczony menedżer, który w trakcie swojej kariery zawodowej kilkukrotnie kierował wielozakładowymi firmami produkcyjnymi. Do końca września 2013 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu notowanej na warszawskiej giełdzie Spółki Plast-Box. Wcześniej przez dziesięć lat kierował spółkami z portfela Enterprise Investors. W latach 2005-2011 Krzysztof Pióro kierował spółką Gamet, która jest czołowym producentem akcesoriów meblowych i budowlanych, a wcześniej holdingiem meblowym Haste International.

W kwietniu 2013 r. Zarząd RADPOL S.A. ogłosił ambitny plan rozwoju na lata 2013-2015. Spółka poinformowała wtedy, że w ciągu trzech lat chce wejść do europejskiej pierwszej ligi producentów oferujących zaawansowane rozwiązania dla ciepłownictwa. Celem RADPOL jest także dynamiczny rozwój w obszarze energetyki zawodowej. Głównymi założeniami planu było dokończenie ambitnych projektów inwestycyjnych, uzupełnienie oferty dla ciepłownictwa w oparciu o wysokomarżowe rozwiązania i rozwój sprzedaży eksportowej pełnych systemów dla tej branży.

„Cieszę się, że przychodzę do spółki z tak wielkimi ambicjami. Moim priorytetem jest obecnie reorganizacja służb sprzedażowych oraz przegląd strategii. W żadnym z tych aspektów nie chcę przeprowadzać rewolucji, natomiast z pewnością wprowadzę modyfikacje, które pozwolą na dalszą optymalizację funkcjonowania Grupy” – mówi Krzysztof Pióro, nowy Prezes Zarządu RADPOL S.A.

Andrzej Sielski, który do końca września 2013 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu pozostaje w Spółce na stanowisku Wiceprezesa. W nowej strukturze Zarządu będzie odpowiadał głównie za rozwój kluczowego zakładu Grupy w Człuchowie oraz za realizowane przez RADPOL projekty strategiczne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu