Oki wprowadza pierwszą na rynku cyfrową drukarkę LED A3 drukującą w pięciu kolorach – CMYK plus toner biały lub przezroczysty

1 CMYK, druk cyfrowy LED, Harry Takahashi, Oki ES9541, SRA3

okiWprowadzając rewolucyjną pięciotonerową drukarkę ES9541 formatu SRA3, dedykowaną rynkowi wydruków profesjonalnych i graphic arts, Oki uzyskało znaczną przewagę w obszarze innowacyjnej technologii druku.

Oki, jako pierwsza firma w branży, wprowadziła na rynek drukarkę, która daje możliwość łatwego drukowania w dodatkowym kolorze białym lub bezbarwnym – Oki ES9541. Dzięki temu, drukowanie na biało lub z użyciem tonera przezroczystego staje się bardzo atrakcyjne kosztowo nawet dla niskich nakładów, możliwe do osiągnięcia w technologii cyfrowej i dostępne od ręki.

Genialna odpowiedź na odwieczne problemy

− Wprowadzenie tej pionierskiej technologii druku cyfrowego LED, która stanowi potwierdzenie determinacji firmy w działaniach zmierzających do rozwoju innowacyjnych technologii dla biznesu, jest dla Oki wielkim wydarzeniem − mówi Harry Takahashi, Dyrektor Zarządzający Oki Europe Ltd.

− ES9541 to nowa, atrakcyjna  cenowo drukarka wysokiej rozdzielczości, która umożliwia drukowanie nie tylko gamy kolorów podstawowych z wykorzystaniem CMYK, ale także wyposażona została w dodatkowy, piąty toner z kolorem białym i możliwość zastosowania przezroczystego tonera. Wcześniej proces druku z możliwością łatwej zamiany koloru białego na przezroczysty i odwrotnie był osiągalny tylko za pomocą kosztownych urządzeń do druku cyfrowego lub offsetowego. Od dziś jest on dostępny od ręki dla każdego studia kreatywnego lub studia reprograficznego i oferuje nieskończone możliwości − dodaje Takahashi.

ES9541 nawiązuje do innowacyjnych i już docenionych urządzeń A3 i A4 z białym tonerem, które Oki zaproponowało w 2012 r., po raz pierwszy wprowadzając wtedy uniwersalne i wydajne tonery do bardzo specjalistycznego wcześniej sektora białego druku.

ES9541 umożliwia drukowanie z prędkością 50 str./min, a tonery wystarczają na 38 000 stron, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie urządzeń. Dzięki temu możliwe jest drukowanie w dużych ilościach. Dzięki technologii płaskiej drogi przejścia papieru  i technologii cyfrowej LED, ES9541 może obsługiwać nośniki o gramaturze papieru do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie), czyli znacznie cięższe niż obsługiwane przez porównywalne drukarki. Dodając do tego możliwość wydruku w formatach od A6 do SRA3, banerów o długości do 1,3 m oraz na przezroczystych materiałach, otrzymujemy najbardziej wszechstronną drukarkę w tej klasie cenowej.

Opcjonalny serwer EFI Fiery® Xf umożliwia zaawansowane zarządzanie kolorami podstawowymi i dodatkowymi z jednoczesną optymalizacją głębi koloru i jakości druku, parametrami wymaganymi w branży graficznej.

Drukarka ES9541 to ogromny krok naprzód dla sektora druku kolorowego. Urządzenie posiada najlepsze na rynku parametry i funkcje:

 • Wysoka prędkość druku: 50 str./min kolor/mono, plus 45 str./min (biały) i 18 str./min (przezroczysty)
 • Szeroka gama nośników: do 360 g/m2, do 320 g/m2 dla druku dwustronnego
 • Rodzaje nośników: papier błyszczący, folia, papier termotransferowy i papier wodoodporny
 • Największa wydajność tonerów w tej klasie cenowej (38 000 stron – tylko CMYK)
 • Łatwe użytkowanie dzięki 10,9 cm kolorowemu wyświetlaczowi LCD i klawiaturze numerycznej
 • Rozdzielone tonery i bębny (dla optymalnego wykorzystania)
 • Solidne kasety podawania papieru  zapewniają mnogość konfiguracji multimedialnych używanych mediów, maksymalnie do 2950 arkuszy
 • Technologia LED zapewniająca wysoką jakość druku
 • EFI Fiery® XF (opcja)

Przyszłość druku cyfrowego LED

Drukarka ES9541 dedykowana jest przede wszystkim rynkowi wydruków specjalistycznych i graphic arts oferując firmom możliwość niskonakładowych wydruków w bardzo wysokiej jakości, w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji. To wszystko zyskujemy dzięki jednemu urządzeniu − ES9541.

Biały toner umożliwia szereg zastosowań, w tym drukowanie od ręki na papierze kolorowym, drukowanie oznakowań i tworzenie materiałów POP na przezroczystej folii, wydruki na koszulkach za pomocą papieru termotransferowego, wydruki próbne, drukowanie materiałów promocyjnych i dokumentów marketingowych. Podstawowym zastosowaniem tonera bezbarwnego będą wydruki od ręki wysokiej jakości katalogów, podręczników i albumów ze zdjęciami, a także wydruki próbne i tworzenie atrakcyjnych dokumentów marketingowych z dodatkowym połyskiem.

− Wprowadzenie cyfrowej, kolorowej drukarki A3 drukującej w pięciu kolorach i obsługującej nośniki o gramaturach i formatach niedostępnych w drukarkach tej klasy zdecydowanie zmienia reguły gry na tym ważnym rynku – mówi Takahashi − Wiodąca w tej klasie elastyczna technologia Oki stworzy nowe możliwe źródła dochodu dla biur graficznych i studiów kreatywnych, które wcześniej były osiągalne tylko za pomocą niszowych, bardzo drogich rozwiązań w druku.

ES9541 – drukarka A3 CMYK plus kolor biały lub przezroczysty toner

Specyfikacja produktu:

 • Prędkość A4 kolor/mono: 50 str./min
 • Prędkość A4 kolor dodatkowy: 45 str./min (biały), 18 str./min (przezroczysty)
 • Rozdzielczość druku: ProQ.1200dpi
 • Pojemność podajników: 530 arkuszy w podajniku standardowym, (maksymalnie do: 2 950 arkuszy) oraz 300 arkuszy w podajniku wielofunkcyjnym. Razem z podajnikiem wielofunkcyjnym urządzenie oferuje możliwość zastosowania 6 różnych podajników papieru
 • Maksymalna gramatura papieru: 52-360 g/m2, druk dwustronny do 320 g/m2 z podajnika wielofunkcyjnego
  • Maksymalny format papieru: SRA3
  • Rodzaj nośników: papier błyszczący, folia, papier transferowy, papier wodoodporny itd.
  • Materiały eksploatacyjne: tonery na 38 000 stron / bębny na 40 000 stron (tylko CMYK)
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu