Przejdź do treści

Koniec z długim czekaniem na kuriera. DPD Polska wprowadza nową usługę – Predict

1 DPD Polska, Predict, Rafał Nawłoka

dpdDPD Polska wprowadza do szerokiej sprzedaży usługę Predict – innowacyjny sposób zarządzania dostawą kurierską, oparty na nowoczesnych systemach informatycznych. To kolejny ukłon firmy w stronę sektora e-commerce i indywidualnych odbiorców paczek, którym szczególnie zależy na elastyczności dostawy.

Nowe rozwiązanie pozwoli jeszcze bardziej doprecyzować termin doręczenia, zawężając go do zaledwie 2-godzinnego przedziału czasowego.

Wyzwanie

Zastać odbiorców pod wskazanymi adresami dostawy i skutecznie doręczyć paczki – oto wyzwanie, z którym każdego dnia mierzą się kurierzy.

O ile obsługa odbiorców biznesowych nie nastręcza trudności, bo w godzinach pracy w recepcji biura lub w magazynie zazwyczaj obecny jest ktoś, kto przyjmie dostawę kurierską, o tyle trudno wymagać tego samego pod adresem prywatnym.

Po zamówieniu towaru w sklepie internetowym i uregulowaniu płatności lub wybraniu opcji ,,przesyłka za pobraniem”, po stronie odbiorcy rozpoczyna się oczekiwanie na upragnioną płytę, książkę lub buty. Jeśli jest to osoba aktywna i często przemieszczająca się poza miejscem zamieszkania, szanse zastania jej przez kuriera w domu są niewielkie. Zależnie od umowy z nadawcą przesyłki, kurier podejmuje standardowo dwie lub trzy próby doręczenia i jeśli były nieskuteczne, przesyłka zostaje zwrócona do nadawcy.

Zmieniające się zwyczaje zakupowe społeczeństwa oraz rosnąca rola handlu internetowego powodują, że dostaw do odbiorców indywidualnych jest coraz więcej. DPD Polska notuje rokroczny wzrost dostaw do osób prywatnych. Przesyłki w segmencie B2C stanowią 35%, a w okresie przedświątecznym nawet ponad 40% całego wolumenu przewożonego przez firmę. Dlatego właśnie dostarczanie coraz lepszych rozwiązań dla B2C jest ambicją DPD Polska już od wielu lat.

Rozwiązanie

Dzięki usłudze Predict odbiorca zostanie poinformowany w dniu dostawy o 2-godzinnym oknie czasowym, w którym nastąpi doręczenie. Powiadomienia do odbiorców wysyłane są dwoma kanałami – za pośrednictwem SMS oraz e-mail. Jednakże, jeśli Klient nie jest w stanie przyjąć przesyłki we wskazanym terminie, ma on możliwość zmiany terminu doręczenia na trzy alternatywne daty dostawy (kolejne dni robocze).

„DPD Polska posiada już ponad 10-letnie doświadczenie w usługach dla e-commerce, począwszy od 2001 roku kiedy to została operatorem jednego z pierwszych banków internetowych w Polsce. Była to pierwsza tego typu usługa skierowana do osób prywatnych, którą na rynek wprowadziło właśnie DPD Polska. W 2011 również  jako pierwsza firma na rynku kurierskim uruchomiliśmy iSMS – usługę, która  pozwoliła na wybór dnia dostawy poprzez interaktywną komunikację SMS. Dziś wprowadzamy kolejną innowację, informując nie tylko o dniu, ale również o przewidywanych godzinach doręczenia” – mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska, zapewniając że firma pracuje nad kolejnymi udogodnieniami.

Jedna usługa – wiele korzyści

Dzięki Predict odbiorca nie musi czekać na kuriera przez cały dzień pod wskazanym adresem i może bardziej efektywnie zaplanować swój czas.

To odbiorca wyznacza najbardziej dogodny dla siebie dzień doręczenia przesyłki, bowiem jest informowany przez SMS i/lub e-mail o dniu dostawy i jeśli ta data mu z jakichś przyczyn nie odpowiada, może zmienić termin doręczenia na inny.

Odbiorca jest jednocześnie informowany o przedziale czasowym, w którym przewidywana jest dostawa. W wyznaczonym dniu doręczenia paczki Odbiorca otrzymuje informację SMS i/lub Email o 2-godzinnym „oknie czasowym”, w którym może się spodziewać kuriera.

W rezultacie usługa zapewnia wysoki poziom satysfakcji Odbiorcy, a pozytywne zwieńczenie transakcji internetowej sprawnym doręczeniem towaru z pewnością stanie się elementem zachęcającym do ponownych zakupów w sklepie internetowym, który oferuje elastyczną dostawę.

„Świadcząc usługi kurierskie pragniemy zaspakajać potrzeby naszych Klientów, ale również Klientów naszych Klientów. Dzięki większej precyzji określenia czasu dostawy, Predict  pozwoli podnieść efektywność doręczenia już przy pierwszej próbie. A na tym zależy zarówno odbiorcom, nadawcom jak i naszej firmie.” – mówi Prezes Rafał Nawłoka.

Predict, jako jako jedno z czołowych rozwiązań Grupy Geopost, jest już dostępny w 12 krajach: Belgii, Czechach, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Luksemburgu, Polsce, Słowenii i Szwajcarii, na Węgrzech i Słowacji.

Predict w skrócie:

  • Prostota – interakcja z Odbiorcą poprzez SMS lub/i Email.
  • Oszczędność czasu – brak konieczności czekania na kuriera przez cały dzień i możliwość zaplanowania dostawy w najbardziej dogodnym dla Odbiorcy terminie.
  • Podniesienie efektywności doręczenia już przy pierwszej próbie, dzięki większej precyzji określenia przedziału czasowego dostawy.
  • Większa satysfakcja Odbiorcy poprzez uproszczenie „ostatniej mili” dostawy towaru („zakupy z happy end’em”).
  • Pozytywne doświadczenie Odbiorcy z „elastyczną i przewidywalną dostawą”, które zechce powtórzyć to przewaga konkurencyjna dla sklepu korzystającego z usługi.