Grupa Brandoo oficjalnym vendorem firmy Microsoft

1 Grupa Brandoo, Microsoft, MPSP, The Microsoft Preferred Supplier Program, Tomasz Zamarlik

brandooAgencja interaktywna Grupa Brandoo, która w działaniach dla swoich klientów wykorzystuje nowe technologie, została dostawcą rozwiązań dla firmy Microsoft. Jedną z pierwszych korzyści nawiązania współpracy międzynarodowego przedsiębiorstwa IT i polskiej firmy będzie organizacja wspólnych eventów technologiczno-biznesowych.

We wrześniu agencja Grupa Brandoo, mająca swoją siedzibę w Szczecinie, została oficjalnym vendorem firmy Microsoft. Tym samym dołączyła do grona dostawców rozwiązań dla jednego z największych przedsiębiorstw technologicznych na świecie, którzy – aby się nimi stać – muszą przystąpić do programu The Microsoft Preferred Supplier Program (MPSP).

Vendor firmy Microsoft, określany też jako preffered supplier, co tłumaczyć można jako preferowany dostawca, musi spełnić nie tylko rygorystyczne wymogi. Badany jest również pod kątem realizowania określonych celów biznesowych firmy Microsoft. Dlatego też nie każdego z kandydatów na dostawcę, spełniającego określone kryteria programu, światowy gigant IT przyjmuje do oficjalnego grona przedsiębiorstw z nim współpracujących.

O zostaniu jednym z nich w przypadku Grupy Brandoo zadecydowało posiadanie wiedzy na temat narzędzi dostarczanych przez Microsoft i zespołu, który umie wykorzystać ją do tworzenia skutecznych rozwiązań nie tylko dla własnych klientów, ale także odbiorców na całym świecie.

– Dzięki dołączeniu do prestiżowego grona vendorów Grupa Brandoo zyskała znamienitego patrona dla organizowanych przez nią eventów technologiczno-biznesowych – mówi Tomasz Zamarlik z Grupy Brandoo – Poświęcone będą one innowacjom IT i zmieniającym się trendom, którymi zainteresowana jest szeroka społeczność developerów, programistów, użytkowników rozwiązań IT, geeków, specjalistów itd.

Przez lata Microsoft usprawnił procesy zamówień publicznych. Położył nacisk na najważniejszym ich elemencie, a więc wyborze wykwalifikowanych vendorów/dostawców i rozwijaniu wspólnej współpracy. Program The Microsoft Preferred Supplier Program (MPSP) jest obecnie dostępny w Australii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Francji, Polsce, Niemczech, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.