Przejdź do treści

D-Link Partnerem Technologicznym turnieju e-gamingu Łobez Arena

1 e-sport, Kamil Rusjan, Krzysztof "Rieek" Paczyński, Łobez Arena

d-linkJuż za kilkanaście dni miłośnicy cybersportowych zmagań będą mieć okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w e-gamingowym turnieju „Łobez Arena” który odbędzie się w miejscowości Łobez, w województwie zachodniopomorskim. Łobez Arena to projekt, którego celem jest promocja e-sportu i gamingu w Polsce, skierowany głównie do graczy z terenu województwa zachodniopomorskiego.

– Ubiegłoroczna, pierwsza edycja zawodów cieszyła się sporym zainteresowaniem. W tym roku spodziewamy się trzykrotnie więcej gości – powiedział Krzysztof „Rieek” Paczyński, główny koordynator „Łobez Arena”.

Oprócz zmagań o palmę najlepszego gracza, uczestników czeka sporo atrakcji, gdyż organizatorzy zaplanowali wiele imprez towarzyszących. W programie znalazły się turnieje – m.in. strzelecki ASG, wiedzy ze znajomości historycznych pojazdów pancernych oraz konkursy i pokaz cosplay (występ w strojach z gier, filmów, itp.). Obecnie trwają ostatnie przygotowania do zawodów. Chęć  udziału w imprezie zgłosiło już ponad 400 zawodników.

Partnerem technologicznym imprezy i fundatorem nagród została firma D-Link. Zwycięzcy zmagań otrzymają routery najnowszej generacji w standardzie 802.11ac.

– D-Link wspiera inicjatywy, których ważnym elementem są najnowsze technologie. Cybersportowe zmagania budzą duże emocje, znajdują też coraz liczniejszych i zagorzalszych zwolenników na całym świecie – powiedział Kamil Rusjan, Marketing Manager D-Link Polska. – Obecnie ma miejsce kolejna odsłona rewolucji sprzętowej – dzięki routerom AC do przeszłości odchodzą choćby tak irytujące opóźnienia w przesyłaniu danych podczas rozgrywek online.

Łobez Arena odbędzie się w dniach 5-6 października 2013 r. w Łobeskim Domu Kultury. Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie  http://lobez-arena.pl.