Przejdź do treści

Nowe opony Firestone Performer Row Crop. Zwiększ wydajność upraw dzięki wyjątkowo dużej nośności

1 Field Care, Firestone, Harald Van Ooteghem, Performer Row Crop

bridgestoneSeria opon Performer Row Crop przeznaczonych do upraw rzędowych jest kolejnym rozwiązaniem opracowanym przez Firestone w odpowiedzi na rosnącą tendencję stosowania coraz większych i cięższych maszyn rolniczych. Dzięki wysokiej nośności, długiemu okresowi eksploatacji i doskonałej przyczepności, która pozwala na jazdę z większą prędkością, opony Performer Row Crop są tańsze w utrzymaniu i zapewniają maksymalną wydajność.

Wysoka nośność

Opryskiwacze – podobnie jak inne maszyny rolnicze – zmieniają się. Stają się coraz bardziej wydajnymi i wszechstronnymi pojazdami o większej mocy, rozmiarach i wadze. Zadaniem dla nas było więc dopasowanie opon w taki sposób, by były w stanie udźwignąć większe obciążenie. Wzmocniony karkas i stalowe opasanie opon Performer Row Crop umożliwiają przewożenie cięższych zbiorników i transportowanie ich z dużą prędkością przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa i wygody, podnosząc tym samym wydajność oprysków.

Opatentowana technologia Dual Angle Lug

Opony Firestone Performer Row Crop we wszystkich rozmiarach produkowane są tą samą wyjątkową, opatentowaną technologią Dual Angle Lug. Dzięki większej powierzchni styku z podłożem, technologia Dual Angle Lug zapewnia wyższą o około 4% przyczepność niż w przypadku opon standardowych.

Ponadto, taki wzór bieżnika doskonale się oczyszcza, zapobiegając przyleganiu błota do opon, i w mniejszym stopniu ugniata glebę, co przyczynia się do zwiększenia przyczepności.

Wydajność na polu udało się także przenieść na warunki drogowe, bowiem nowe opony Firestone zostały zaprojektowane w sposób gwarantujący im wysoki indeks prędkości. Opony Performer Row Crop pozwalają rolnikom szybko poruszać się po wszystkich nawierzchniach i podłożach, gwarantując wysokie oszczędności. Opony charakteryzują się także dużą dokładnością, zapewniają komfort jazdy i dobrą sterowność, także przy wyższej prędkości.

Oznaczenie „Field Care”

Wraz z nowymi oponami do upraw rzędowych marka Firestone wprowadza także logo „Field Care”, które umieszczone jest na ścianie bocznej opony i symbolizuje znaczenie środowiska oraz technologii, w które inwestujemy. Liczba ludności na świecie cały czas rośnie – do 2050 roku osiągnie 9 miliardów ludzi – a powierzchnia terenów dostępnych pod uprawę jest ograniczona. Dlatego też zwiększanie wydajności i ochrona środowiska są zagadnieniami priorytetowymi w rolnictwie. Firestone posiada fachową wiedzę, dzięki której może podnieść wydajność i rentowność prac polowych, koncentrując się na ochronie tego, co najcenniejsze dla rolnika, czyli zdrowej gleby.

Opony Firestone Performer Row Crop są wąskie, umożliwiają precyzyjne sterowanie między rzędami upraw, cechują się wysoką nośnością, dzięki czemu ograniczają konieczną liczbę kursów, zaś wzór bieżnika w technologii Dual Angle Lug zwiększa przyczepność, jednocześnie ograniczając ubijanie gleby, podnosząc plony i zysk rolnika.

„Firestone koncentruje się na rozwiązaniach, które pozwalają rolnikom pracować wydajniej i w sposób bardziej zrównoważony. Zgodnie z tą filozofią nowe opony Performer Row Crop zostały opracowane, by zapewnić maksymalną wydajność na polu i na drodze za sprawą dużej nośności i wysokiego indeksu prędkości. Dzięki temu rolnicy mogą korzystać z dużych zbiorników i zaoszczędzić czas niezbędny na opryski” – mówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager Marketing Planning, Bridgestone Europe.

Opony Firestone Performer Row Crop są już dostępne w kilku rozmiarach, zarówno jako oryginalne wyposażenie, jak i na rynku części zamiennych. Dodatkowe informacje na temat nowego produktu można znaleźć na nowej stronie internetowej Firestone pod adresem: www.firestone.eu/agri.