Przejdź do treści

Huawei wdroży sieć szkieletową 100G dla Polkomtela

1 100G, Huawei, Huawei SingleBackbone, Hukewen, Polkomtel

huaweiHuawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), ogłosił że firma została wybrana przez Polkomtel do konstrukcji sieci szkieletowej 100G bazującej na rozwiązaniu Huawei SingleBackbone. Rozwiązanie to opiera się na routerach rdzeniowych oraz produktach WDM opartych na technologii OTN. Duża przepustowość rozwiązania i wydajna obsługa wielu równoległych akcji umożliwi sieci Polkomtel jednoczesne świadczenie mobilnych (GSM/HSPA/LTE) i stacjonarnych (prywatne linie dla przedsiębiorstw) usług sieciowych przy zachowaniu optymalnej jakości.

Szybkie tempo budowy sieci LTE mógło przyczynić się do powstawania zatorów w istniejącej sieci szkieletowej Polkomtela. Aby chronić przepływ danych, firma planuje instalację nowoczesnej, przygotowanej na przyszłe wyzwania sieci 100G, która pozwoli na wydajną i niezawodną obsługę usług FMC (fixed mobile convergence).

Rozwiązanie SingleBackbone zapewnia wysoką przepustowość, uproszczoną obsługę i konserwację sieci dzięki synergii technologii IP (Internet Protocol) i OTN (Optical Transport Network). Zwłaszcza scalenie transferu między warstwami IP i OTN przyczynia się do znacznego wzrostu wydajności transmisji danych w sieci szkieletowej. Ponadto rozwiązanie umożliwia unifikację sposobów dostarczania różnorodnych usług, co odpowiada długofalowym potrzebom rozwoju i ewolucji oferty firmy Polkomtel.

„Synergia technologii transferu IP i OTN umożliwia konstrukcję sieci szkieletowych, przygotowanych na wyzwania nieustannie rosnącej ilości danych. Dzięki niej operatorzy mogą oferować najwyższą jakość usług godną systemów ultraszerokopasmowych, korzystając z bardziej wydajnej dystrybucji ruchu, bardziej niezawodnej ochrony i prostszej konserwacji sieci szkieletowych” – mówi Hukewen, wicedyrektor Huawei ds. rozwiązań i marketingu na region Europy Środkowo-wschodniej i Skandynawii.

Jako lider na globalnym rynku sieci FBB (fixed broadband), Huawei oferuje najwyższej klasy rozwiązania łączące technologie IP i OTN, poparte specjalistyczną wiedzą i bogatymi doświadczeniami w zakresie komercyjnych wdrożeń na polu sieci optycznych i IP. Synergia pomiędzy technologiami transferu IP i OTN stanowi element szerszej inicjatywy firmy Huawei – Business Opportunity Oriented Solution and Tactics (BOOST), której celem jest dostarczanie firmom rozwiązań, które pozwolą im odnieść sukces i utrzymać zrównoważony rozwój w nowej epoce sieci ultraszerokopasmowych.