Przejdź do treści

Twórcy Grupera uruchamiają Houzee.pl – pierwszy polski internetowy klub zakupowy Home&Living

1 Adam Fudala, Gruper.pl, Houzee.pl, Marcin Mikołajczyk, Online Partners, Tomasz Dalach

houzeeTomasz Dalach i Marcin Mikołajczyk – współzałożyciele i zarządzający serwisem Gruper.pl, w okresie jego największej świetności, powracają na rynek e-commerce. W ramach swojego funduszu Online Partners zbudowali i uruchomili Houzee.pl – pierwszy rodzimy internetowy klub zakupowy, oferujący wyselekcjonowane przez specjalistów i projektantów artykuły wyposażenia wnętrz ze znaczącymi rabatami. Według Dalacha i Mikołajczyka projekt ma potencjał, by przebić sukces polskich zakupów grupowych.

Dawni twórcy Grupera wracają z impetem do gry w polskim handlu internetowym. W ramach założonego przez nich  funduszu typu venture capital 2.0 zbudowali i uruchomili pierwszy polski serwis Home&Living działający na zasadzie klubu zakupowego. Inwestycja poprzedzona była wnikliwymi analizami rynku i potencjału biznesowego portalu.

– Wierzymy, że ten projekt będzie prawdziwym przebojem w polskim internecie. Dlatego zdecydowaliśmy się wejść w niego z dużym rozmachem. Uruchomienie Houzee w sumie łączyło się z inwestycją miliona złotych. Włożyliśmy w przedsięwzięcie nie tylko pieniądze, ale także nasz czas i zaangażowanie – mówi Tomasz Dalach, współzałożyciel Online Partners

Przemyślana inwestycja

Houzee to nowość na krajowym rynku zakupów on-line. Dotąd polscy odbiorcy mieli dostęp wyłącznie do działających w kraju klubów zagranicznych. Teraz po raz pierwszy mogą skorzystać z polskiego serwisu, stworzonego z myślą o ich specyficznych gustach i potrzebach.

– Kluby zakupowe odnoszą triumfy na całym świecie. Z jednej strony konsumenci oczekują zniżek i atrakcyjnych propozycji, z drugiej są przeładowani informacją i nie chcą już więcej uczestniczyć w masowej sprzedaży. Dobrze działający klub zapewnia im nie tylko atrakcyjne oferty, ale także pomaga dokonywać wyborów, dostarcza inspiracji i daje poczucie elitarności – tłumaczy Marcin Mikołajczyk, współzałożyciel Online Partners

Inwestycja w obszar Home&Living nie jest przypadkowa. W branży wyposażenia wnętrz można spodziewać się w tej chwili ożywienia, co wiąże się z poprawą koniunktury na rynku nieruchomości, zwiększającymi się wymaganiami Polaków wobec komfortu i wystroju mieszkań oraz rosnącą procentową sprzedażą domów wymagających większego nakładu środków na aranżację. Z drugiej strony, jak wynika z badań, okres dekoniunktury zwiększył oczekiwania klientów wobec sprzedawców.

– Konsumenci oczekują wyższej jakości za mniej i tu doskonale sprawdza się sprzedaż internetowa i grupy zakupowe. Nie bez znaczenia jest też ekskluzywność i unikatowość oferty, która daje użytkownikom szansę zaspokojenia swoich potrzeb w zakresie oryginalnego wystroju przestrzeni prywatnej i zawodowej – podkreśla Tomasz Dalach.

Houzee idzie w jakość

Houzee ruszył o północy z 1 na 2 września od razu zdobywając żywe zainteresowanie internautów. Co tydzień w serwisie prezentowanych jest kolejne 250-300 produktów – pogrupowanych w kategorie tematyczne.  Co ważne, użytkownicy Houzee, od pierwszych dni działania serwisu docenili jego ofertę i od samego początku działania klubu pojawiły się transakcje sprzedaży.

– W najbliższych miesiącach będziemy w serwisie oferować ponad 500 produktów dziennie. Naszym celem jest być serwisem nr 1 dla osób szukających w sieci asortymentu z kategorii Home&Living – mówi Adam Fudala, prezes zarządu Houzee.

Ideą portalu jest inspirowanie członków klubu do stosowania nowych rozwiązań, tworzenia innowacyjnych aranżacji i zmieniania otoczenia, aby żyło się w nim piękniej, wygodniej i zgodnie z najnowszymi trendami. Klubowicze każdego dnia otrzymują zestaw starannie wybranych ofert produktów w cenach niedostępnych nigdzie indziej na rynku.

– Selekcja ofert jest jednym z kluczowych czynników sukcesu – tłumaczy Adam Fudala. – Produkty oferowane na www.Houzee.pl są starannie dobierane przez zespół ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie  aranżacji wnętrz, designu i najnowszych trendów. Stawiamy również na znane marki  i wysoką jakość. Już w tej chwili współpracujemy z takimi markami jak Benetton (porcelana), Iker, Massivo czy Ziiiro.

Serwis oferuje produkty dla domu i mieszkania – od drobiazgów ożywiających wnętrza (typu poduszki, wazony, obrazy) poprzez  unikatowe sprzęty codzienne (np. sztućce, porcelanę) aż do mebli. W przyszłości planowany jest również asortyment outdoorowy, sezonowy, a także artykuły dla dzieci i zwierząt. A to wszystko w bezkonkurencyjnych cenach.

Firma zatrudnia już kilkanaście osób, a kolejne dołączają właśnie do zespołu.