Przejdź do treści

Natychmiastowe wsparcie bezpieczeństwa IT dla nowego iPhona od Sophos

1 Apple, iOS 7, John Saw, Sophos, Sophos Mobile Control

sophosWielokrotnie nagradzane rozwiązanie firmy Sophos do zarządzania urządzeniami mobilnymi w firmach (MDM) od tej pory będzie chroniło iOS 7, najnowszy system operacyjny Apple.

Sophos Mobile Control jest dedykowane dla małych i średnich firm poszukujących prostego i skutecznego narzędzia umożliwiającego pracownikom korzystania z ich iPadów, iPhonów czy tabletów i smartfonów z innymi systemami operacyjnymi – Androidem czy Windowsem w miejscu pracy. W świadomości pracodawców nie wyrobiło  się przekonanie, że używanie prywatnych urządzeń w miejscu pracy może przynieść negatywne skutki. Niejednokrotnie proceder ten nie jest w żaden sposób uregulowany. Działy IT muszą skończyć z tą praktyką. Według badań CIO Global Survey 2013 wynika, że do 2016 r. 40 proc. firm na świecie przestanie wyposażać swoich pracowników w sprzęt, zaś w 2017 r. w połowie firm na świecie model BYOD z dopuszczonego ma stać się obligatoryjny.

Oprócz dostarczania wsparcia dla najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS nowa wersja zawiera aktualizacje, które ułatwiają klientom zarządzanie internetową konsolą SMC. Rozwiązanie można wdrożyć jako usługę bądź lokalnie na serwerze firmy. Według raportu firmy badawczej Gartner, Apple iOS 7 zawiera o wiele więcej korporacyjnych rozszerzeń, niż wcześniejsze wersje począwszy od iOS 4, w której wprowadzono mobilne API (Interfejs Programowania Aplikacji). Wersja SMC 3.6 umożliwia organizacjom różnych wielkości między innymi poprzez:

  • Separacje danych prywatnych od firmowych
  • Aplikacje do zarządzania VPN (Wirtualna Prywatna Sieć)
  • Zdalną konfigurację aplikacji

– Obecność urządzeń mobilnych w miejscu pracy jest regułą nie wyjątkiem – powiedział John Saw wiceprezes ds. bezpieczeństwa produktu końcowego w Sophos. – Sophos Mobile Control umożliwia proste wdrożenie kontroli nad wszystkimi peryferyjnymi urządzeniami mobilnymi w firmie, dzięki czemu pracownicy będą mogli pogodzić używanie służbowego sprzętu do celów zawodowych i prywatnych – dodaje.