Przejdź do treści

Nachmieleni.pl – nowy portal dla miłośników piwa

1 Nachmieleni.pl

nachmieleniW dniu dzisiejszym premierę miał nowy portal dla miłośników piwa – Nachmieleni.pl. Jak wskazuje sama nazwa, różni się on od stron prowadzonych przez i dla profesjonalistów z branży piwnej – do tematu piwa podchodzi bardziej na wesoło i dedykowany jest dla wszelkiej maści piwnych amatorów.

Rewolucja piwna, jaka ma miejsce w Polsce w ostatnich latach, sprawiła, że piwnych blogów i stron www jest już niemało. Praktycznie wszystkie jednak prowadzone są przez i dla kiperów lub innych specjalistów z branży piwnej, a ogromna ich większość ma formę wpisów autorów zawierających recenzję danego piwa. Nachmieleni.pl to nowy portal w polskiej przestrzeni internetowej – temat piwa poruszający na wesoło, z dystansem i przymrużeniem oka. Doskonale odnajdą się w nim wszyscy „zwykli” miłośnicy piwa, którym obce są pojęcia typu wysycenie czy górna lub dolna fermentacja. Twórcy portalu (Bracia Założyciele Zawsze Nachmieleni) nie znają się na browarnictwie i chcieli stworzyć miejsce dla innych, im podobnych amatorów – amatorów piwa.

Nachmieleni.pl różni się do większości piwnych stron również swych społecznościowym charakterem. Każdy internauta może założyć na nim swój profil stając się częścią Bractwa Nachmielonych, dzięki czemu może recenzować i oceniać piwa. W zależności od liczby napisanych recenzji użytkownik zdobywa kolejne szarże wspinając się po drabinie Bractwa – od Aspiranta Bractwa Nachmielonych, przez El Profesore Alma Chmielusa, po Wielkiego Brata Nachmielonego (lub Wielką Siostrę Nachmieloną). Im większa będzie liczba ocen i recenzji, tym większy zasób pożytecznej wiedzy znajdą tam wszyscy miłośnicy piwa. Pomogą one bowiem każdemu zainteresowanemu zarówno znaleźć nowe, ciekawe piwa, jak i ustrzec się przed – delikatnie mówiąc – nieciekawymi wrażeniami smakowymi.

Twórcy zadbali nie tylko o poziom humoru i dystansu do poruszanej tematyki ale również o odpowiednią warstwę merytoryczną i oprawę graficzną. Nachmieleni.pl zawiera m.in. obszerne, aktualne bazy piw oraz browarów, które są nieustannie rozbudowywane i aktualizowane. A okraszone jest to ciekawym, nietuzinkowym stylem wizualnym, sprawiającym, że użytkownicy portalu czują się niemal jak w prawdziwym pubie.

Bracia Założyciele Zawsze Nachmieleni piszą w swym „manifeście”, że nie znają się browarnictwie. Na browarnictwie może nie, ale na pewno wiedzą jak zrealizować ciekawy pomysł celujący w sprecyzowaną i – co istotne – nie zagospodarowaną jeszcze niszę na polskim rynku. Biorąc pod uwagę ogromne spożycie piwa w Polsce i stosunkowo nieliczną grupę profesjonalistów, którzy mają już swoje strony www, „Nachmieleni” mają naprawdę duży potencjał. Najlepiej jednak przekonać się samemu: Nachmieleni.pl.