Przejdź do treści

Cooklet partnerem programu Top Chef

1 Cooklet, Polsat, Top Chef

cookletCooklet, społecznościowa aplikacja kulinarna została oficjalnym partnerem programu „Top Chef”, który od środy 11 września br. będzie prezentowany w telewizji Polsat. To jedna z najbardziej oczekiwanych premier jesiennej ramówki w polskiej telewizji.

„Top Chef” to program, w którym do walki na noże stają zawodowi kucharze. Wymagana jest od nich perfekcja w każdym calu i wszechstronne zdolności. Uczestnicy nie tylko będą musieli umieć przyrządzić wyszukane potrawy, ale także wykazać się w zadaniach sprawdzających podstawowe umiejętności niezbędne do bycia szefem kuchni, w tym wszechstronność i kreatywność. Pomimo tak wysokich wymagań do programu nadesłano ponad 600 zgłoszeń, spośród których w trakcie castingów wyłoniono 14 uczestników. Co tydzień będą oni walczyć, aby nie usłyszeć słynnego zdania: „Spakuj swoje noże i wyjedź!”, a także o to, aby zdobyć w finale atrakcyjną nagrodę pieniężną.

Zmagania uczestników oceniać będzie profesjonalne jury pod przewodnictwem Wojciecha Modesta Amaro właściciele warszawskiej restauracji Atelier Amaro, która jako jedyny polski lokal posiada prestiżową gwiazdkę w przewodniku Michelin. Oprócz niego w jury zasiadać będzie autorka popularnych książek kucharskich – Ewa Wachowicz, uznany szef kuchni Joseph Seleetso oraz najbardziej rozpoznawalny krytyk kulinarny w Polsce – Maciej Nowak. Program poprowadzi Grzegorz Łapanowski – kucharz, który zdobywał swoje doświadczenie pod okiem najlepszych oraz autor edukacyjnego projektu „Szkoła na widelcu” mającego na celu działanie na rzecz podniesienia jakości odżywiania w państwowych i prywatnych placówkach zbiorowego żywienia.

Nowemu na polskim rynku formatowi telewizyjnemu partneruje aplikacja Cooklet. To stworzona przez polską firmę wirtualna przestrzeń dla fanów gotowania. Dostępna pod adresem www.Cooklet.com aplikacja pozwala na zebranie wszystkich ulubionych przepisów w jednym miejscu. Cooklet jest platformą społecznościową, która umożliwia dzielenie się opiniami na temat gotowania z innymi miłośnikami kuchni. Odnotowała ona już sukces za granicą, wygrywając między innymi prestiżowy konkurs AppCircus @ Blacberry Jam 10 na najlepszą aplikację w systemie Adobe®AIR®.  Teraz twórcy aplikacji zdecydowali się na zwiększenie swojej obecności na polskim rynku, co będzie związane także z wprowadzaniem nowych funkcjonalności aplikacji.

W ramach współpracy Cooklet z programem Top Chef jego uczestnicy będą korzystać z aplikacji podczas zadań stawianych im przez jurorów. W trakcie programu na ekranie wyświetlać się będzie także belka zachęcająca widzów do skorzystania z aplikacji. Dodatkowo najlepsze przepisy prezentowane w programie dostępne będą na stronie www.Cooklet.com.